2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Haladás Viktória: magabiztos budaörsi győzelemmel nyolc közé jutás a Magyar Kupában

A szombathelyiek Kis Anita duplájával, Szil Tünde és Ana-Maria Vladulescu góljaival 4-2-es idegenbeli sikert arattak.

SIMPLE NŐI KUPA 4. FORDULÓ

BUDAÖRS - HALADÁS VIKTÓRIA 2-4 (1-3)

Budaörs: Szőcs – Sárosi, Fábián R. (Fábián D., 76.), Oláh, Berencsi – Kirschner, Szűcs (Sólyomvári, 65.), Balázs-Hegedűs (Kecskeméti, 65.), Dencz – Kajdy, Buzás

Edző: Horváth Ferenc

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Németh A., Kovács V., Novák (Csizmadia, 46.), Pintér – Kis (Németh M., 58.) Urbán, Varró (Sweatman, 46.), Nagypál – Vladulescu (Varga B., 87.), Szil (Vesztergom, 76.)

Edző: Markó Edina

Gólszerzők: Sárosi 22., Berencsi 58., ill. Szil 5., Kis 2 (28., 56.), Vladulescu 37.1-

Budaörs elleni kupacsatára utazott szombat délután a Haladás Viktória együttese. Markó Edina tanítványai jó passzban, jó formában várhatták az összecsapást, a szép bajnoki szereplést pedig természetesen szerették volna átmenteni a Magyar Kupára is.

A szombathelyiek ennek szellemében kezdték a találkozót és Szil Tünde találatával már az 5. percben megszerezték a vezezést. A folytatásban is dominált, irányított a Haladás Viktória, az újabb gólt viszont a házigazda szerezte, a 22. percben Sárosi Csilla révén egyenlíteni tudott a Budaörs (1-1). A hazai öröm azonban nem tarthatott sokáig, gyorsan tudott reagálni a vasi gárda, ennek eredményeként pedig a 28. minutumban Kis Anita, majd kisvártatva Ana-Maria Vladulescu is beköszönt, kétgólos előnnyel mehetett a szünetre a Haladás Viktória (1-3).

A fordulás után nem sokkal gyors gólváltást láthattak a kilátogatók: előbb Kis Anita szerezte meg második találatát, majd Berencsi szépített, 2-4 állt az eredményjelző táblán. A hazaiak ugyan próbálkoztak, ám veszélyt igazából nem tudtak jelenteni a szombathelyi kapura. Ezzel szemben a vendégeknek még több lehetőségük is adódott, hogy újabb gólt, gólokat szerezzenek, az eredmény viszont nem változott. A Haladás Viktória magabiztos, 4-2-es idegenbeli győzelemmel jutott a Simple Női Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Fotó: Nagy Jácint archív