2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Győzelemmel ajándékozta meg szurkolóit a Falco együttese, a Paks is elvérzett az Arena Savariában

A Körmend elleni vereség után hazai pályán javíthatott a Falco a bajnokságban. Az ellenfél a tabella 3. helyén álló Atomerőmű volt, így semmiképp sem ígérkezett könnyűnek az ünnepek előtti utolsó mérkőzés. A hazai együttes azonban jó játékkal, végig dominálva nyerte meg a találkozót 92-76 arányban, így győzelemmel mehetnek karácsonyozni Váradi Benedekék.

Falco-Vulcano Energia KC – Atomerőmű SE 92-76 (24-20, 27-18, 16-16, 25-22)

Falco KC: Reddic 4, Curry 13/6, Benke 14/9, Hooker 9/3, Filipovity 5   Csere: Washington 15/15, Bíró-, Perl 12, Váradi 9/3, Krivacevic-, Lake 11. Edző: Gasper Okorn

Atomerőmű SE: Evans 14, Faust 12/3, Lóránt 8, Coleman 17/12, Putney 8/3  Csere: Jackson 6, Kovács 9/9, Kis 2, Velkey- . Edző: Branislav Dzunic

I.negyed

A Falco a Reddic, Curry, Benke, Hooker, Filipovity 5-össel kezdte meg a mérkőzést. Az első kosarat a vendégek szerezték Evans révén, majd Faust is beköszönt, így az ASE 0-4-gyel nyitott. A hazaiak első pontjait Reddic dobta 2 és fél perc elteltével (2-4). Ezt követően a vendégek két büntetőt is hibáztak, amit Benke büntetett egy triplával, így már a Falconál volt az előny (5-4). Hooker duplájára Putney válaszolt, majd ismét gyors pontváltás volt a két csapat között (11-10). 4 és fél perccel a negyed vége előtt Branislav Dzunic kért időt. Az időkérés után a Paksé volt az első kosár, ami Lóránt nevéhez fűződött, majd jött Filipovity gyors válasza. Perl szép egyéni akciója következett, majd Jackson is megszerezte első pontjait (17-17). Filipovity büntetőjével ismét a Falconál volt az előny 2 perccel az első negyed vége előtt (18-17). Nem sokkal később ismét Perl villant, így már 3 pontos volt a hazai előny (20-17). Bünetőből sem hibázott a hazaiak 9-ese, 22-17-re nőtt az előny, amire a Paks egy triplával tudott felelni (22-20). A negyed egy szenzációs Lake-kosárral zárult, az első 10 perc után 24-20-ra vezettek a sárga-feketék.

II. negyed

Lake pontjaival indult a második negyed, majd Váradi jött kintről, így gyorsan 9 pontosra hízott az előny (29-20). Vendég időkéréssel folytatódott a mérkőzés, majd szintén kintről köszönt be Washington, amire a Paks is hármassal válaszolt (32-23). Lake büntetőjével már 10 volt közte, majd Evans szerezte meg újabb pontjait (33-25). Váradi duplájára Faust tudott válaszolni ezután (35-27), majd Coleman és Faust szerzett gyorsan 5 pontot, amivel 3 pontra zárkózott a paksi együttes (35-32). Gasper Okorn időt is kért. Az időkérés után Lake szerzett újabb pontokat nagyon fontos pillanatban, Faust pedig büntetőből volt eredményes (37-33).  Váradi és Curry is fontos pontokat tudott szerezni rövid idő leforgása alatt, így visszaállt a 9 pontos differencia (43-34). Egy rossz paksi kísérlet után ismét Washington érkezett egy triplával és 12 pontosra növelte az előnyt (46-34). Hooker növelte tovább az előnyt a büntetővonalról, majd Lóránt jött egy duplával (47-38). Benke is tovább növelte pontjai számát 2 jó büntetővel, majd érkezett Curry és már 13-mal ment a Falco (51-38). 35-32 után egy 16-6-os sorozattal rukkolt elő a hazai gárda, ennek köszönhetően magabiztos előnnyel mehetett a szünetre Gasper Okorn együttese.

III. negyed

Egy kiváló védekezést követően Hooker-tripla volt a második félidő első momentuma, amit Lóránt pontjai követtek (54-40). A támadásoknál ezekben a percekben sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, 1-1 kosarat tudott csak dobni mind a két csapat. Egy paksi dupla után aztán Benke dobta el a triplát, ami faulttal együtt jó is volt, a büntető is bement, az előny pedig már 16 pont volt (58-42). 4 perccel a negyed vége előtt aztán Curry is beleállt egy kinti dobásba, amit utat talált a gyűrűbe, a 19 pontos különbség után pedig időt kért a vendégek vezetőedzője, Branislav Dzunic. Paksi pontokkal folytatódott a mérkőzés, Kis tört be szépen és tette fel, majd Jackson is szerzett gyorsan 2 pontot. Nem sokáig tétlenkedett a Falco, ismét Curry dobott triplát, majd a másik oldalon megtette ugyanezt Kovács Ákos is (64-49). Jackson zsákolását követően ismét Kovács dobott jól kintről, amire Washington is 3 ponttal válaszolt (67-54).

IV. negyed

Lake kosara adta meg az utolsó 10 percnek az alaphangot, majd a fiatal amerikai a másik palánknál is jeleskedett egy labdaszerzéssel. Az egész meccsen elképesztő dobóformát produkáló Washington ebben a negyedben is megdobta a maga tripláját, ezzel már 18 pontos volt a vasiak előnye (72-54). A paksi időkérés után Evans pontjai következtek, majd Kis rontott el egy zsákolást. Ezt Perl jó büntetői követték, majd a változatosság kedvéért ismét Washington érkezett távolról, amire Coleman is triplával válaszolt (77-59). Coleman újabb pontja után Evans dobta be faulttal, majd jól büntetőzött, 14 pontra zárkózott ezzel az ASE. Benke dupláját követően Kovács Ákos harmadik tripláját is bedobta a mérkőzésen, majd Perl és Putney is dobott 2-2 pontot (81-68). Lake villant ismét mindkét palánk alatt: először szép egyéni megmozdulás után szerzett 2 pontot, majd fontos lepattanót gyűjtött be, amiből aztán Benke dobott egy hárompontost (86-68). Hooker büntetőjének és Filipovity duplájának köszönhetően már 21-gyel vezetett a Falco 3 perccel a mérkőzés vége előtt (89-68). A paksiak rövid időn belül 4-szer próbálkozhattak a büntetővonalról, ennek köszönhetően 20 ponton belülre kerültek (89-71). Jackson kipontozódása után Curry dobhatott büntetőket, amiből 1 be is ment, majd Faust zsákolt egyet sajátos módon, ami nem annyira tetszett a hazai közönségnek. Perl duplája után Coleman pontjai zárták a mérkőzést, a végeredmény ezzel 92-76 lett a hazaiaknak.

A Falco magabiztosan, végig kézben tartva a mérkőzést múlta felül ellenfelét, így győzelemmel a hátuk mögött élvezhetik a megérdemelt pár napos szünetet. Sok idő azonban nem lesz a pihenésre, mivel december 28-án már újabb bajnoki mérkőzés következik, méghozzá a Pécs ellen hazai pályán.

Gasper Okorn, a Falco edzője:

- Összességében egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Különösen a védekezésünket emelném ki, ami nagyon rendben volt az egész mérkőzésen. Nehéz mérkőzések vannak a hátunk mögött a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában egyaránt, örülök, hogy ma ilyen szinten tudtunk játszani. Most van 4 nap szünetünk, tudnak pihenni a játékosok mentálisan és fizikálisan is. Mindenkinek boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket kívánok!

Perl Zoltán, a Falco játékosa:

- Amit elterveztünk és megbeszéltünk a mérkőzés előtt, azt sikerült megvalósítanunk, főleg védekezésben nyújtottunk kimagaslót. Nagyon örülök a győzelemnek, most tudunk egy kicsit pihenni és feltöltődni.  Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!

Branislav Dzunic, a Paks edzője:

-Azzal a szándékkal érkeztünk ma ide Szombathelyre, hogy védekezésben felvegyük a kesztyűt a hazaiakkal, de ez sajnos nem sikerült. Végig lehetett látni a két csapat közti különbséget. Ennyire voltunk ma képesek, ebben a meccsben nem volt több. A későbbiekben azon fogunk dolgozni, hogy a következő mérkőzéseken jobban teljesítsünk. Szeretnék gratulálni a Falconak a megérdemelt győzelemhez.

Shannon Evans, a Paks játékosa:

-Jól játszott a Falco, sajnos ma túlságosan nagy volt a különbség a két csapat között, nem volt esélyünk. Végig futottunk az eredmény után, ami sokat kivett belőlünk, ez a végén az eredményben meg is mutatkozott.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.