2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Győzelem az év utolsó mérkőzésén: a Veszprémet is simán verte a HVSE futsalcsapata

Hazai pályán, a Haladás Sportkomplexumban zárta az évet a Haladás futsalcsapata. A vasi zöld-fehérek a Veszprém gárdáját fogadták a bajnokság 14.fordulójában. Dróth Zoltánék szerették volna itthon tartani a 3 pontot és győzelemmel megörvendeztetni a szurkolókat a szünet előtt. Ez sikerült is, a vasi zöld-fehérek magabiztos, 5-1 arányú győzelmet arattak a tabella 9. helyezettje ellen.

FUTSAL NBI. 14. FORDULÓ

Haladás VSE - Futsal Veszprém 5-1 (2-0)

Gólszerzők: Vas, Melo, Hajmási, Komáromi (öngól), Dróth, ill. Vas (öngól)

Haladás VSE: Alasztics, Simic, Dróth, Vas, Vidák   Csere: Gyimesi, Melo, Hajmási, Horváth, Sipos, Gerencsér, Péter, Martinez, Sásdi

Futsal Veszprém: Klcsó, Tatai, Márkus, Komáromi, Boromisza   Csere: Spandler, Schmidmajer, Miklós, Tar, Gyurcsányi, Varga, Bognár, Bencsik Á., Bencsik R.

Már a mérkőzés elején érzékeltette a hazai csapat, hogy csak a 3 pont elfogadható számukra. Sokkal aktívabban kezdték a mérkőzést, különösképp Vas Ádám, aki rögtön két veszélyes lövéssel mutatkozott be. A vendégeknél Boromisza tudott veszélyt jelenteni a kapura, de az ő lövésétől eltekintve a hazaiak irányították a mérkőzést. Hajmási Milán kiválóan szolgálta ki a társait, először Martinezt hozta gólhelyzetbe, majd a veszélyesen középre lőtt labdája Gerencsér testéről nem sokkal a kapu mellé pattant. Nem sokkal később Melo eresztett el egy távoli lövést, majd Tatai tornáztatta meg Alaszticsot. A következő támadásnál aztán góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye: Dróth adott jó labdát Vas Ádámnak, aki kíméletlenül kihasználta a lehetőséget, megszerezve ezzel a vezetést a zöld-fehéreknek.

A vendégeknél Tatai és Boromisza volt a két legveszélyesebb játékos, rendszerint ők fejezték be a támadásokat, de nem tudtak túljárni Alasztics eszén. A félidő közepén aztán Martinez percei következtek, Klcsónak többszor is bravúrral kellett védenie a hazaiak légiósának lövéseit. Ezekben a percekben a Veszprém nem tudta megtartani a labdát, másodpercekig volt csak náluk és egyre erősödött a hazai nyomás, amit érzett is a vendégek vezetőedzője, időt is kért. Az időkérés után úgy tűnt, hogy megélénkült a veszprémiek támadójátéka, de a Haladás gyorsan rendezte a sorokat és kontrollálni tudta a mérkőzést. Dróth, Melo, illetve Vas is rendkívül veszélyesen játszott, egy picit jobb helyzetkihasználással már több gólos is lehetett volna a hazai előny. A féldő vége előtt 2 perccel Juanra kért időt, aminek meg is lett az eredménye, ugyanis 1 perc sem telt el és megduplázta az előnyét a zöld-fehér alakulat: egy szép Dróth-Hajmási-Melo összjáték után nem hibázott a brazil, így már 2-0 volt az állás. Még a félidő vége előtt meg lehetett volna a harmadik gól, azonban Dróth szenzációs passzát Martinez a kapufára löbbölte, így nem született újabb gól a szünet előtt.

A második játékrész is hazai helyzettel indult, de Dróth lövését blokkolták a vendég védők. A veszprémi csapat is próbált veszélyes támadásokat vezetni, de Tatai lövésénél ismét a helyén volt Alasztics és magabiztosan fogta azt. A 24. percben aztán újból villant Dróth, de a lövése elkerülte a kaput, nem úgy, mint Hajmásié, aki az előkészítések után most feliratkozott a gólszerzők közé egy távoli lövéssel, így már 3 gólos volt a zöld-fehérek előnye. Reagált is a vendég csapat, átálltak emberelőnyös játékra, aminek köszönhetően jóval nagyobb nyomás alatt volt a hazai kapu, mint a mérkőzésen eddig bármikor. A 27.percben még menteni tudott Alasztics, 3 perccel később azonban már tehetetlen volt: egy középre lőtt labdába ért bele szerencsétlenül Vas Ádám, ami így irányt változtatott és a kapuban kötött ki, ezzel szépítettek a vendégek és még sok volt hátra a mérkőzésből. 1 perccel később kísértetiesen hasonló szituáció után ismét növelni tudta előnyét a hazai csapat, miután egy szabadrúgást követően Komáromira pattant a labda, onnan pedig a kapuba, ezzel már 4-1 volt az eredményjelzőn.

A vendégek továbbra is 5 a 4 elleni játékot játszottak támadásban, de a Haladás játékosai rendkívül fegyelmezetten, sokat és együtt mozogva védekeztek, ezáltal igazán veszélyes helyzeteket nem tudtak kidolgozni Gyurcsányi Zsolték. Támadásban ismét Dróth veszélyeztetett, de Klcsó védeni tudott. A mérkőzés hajrájában aztán egyre veszélyesebbé vált a vendégek támadójátéka, köszönhetően az emberelőnynek. Próbálkoztak becsülettel, de csak kapufáig, illetve blokkolt lövésekig sikerült eljutni, a hazaiak mindenhova odaértek, hősiesen védekeztek ezekben a percekben. Az ellentámadásokból továbbra is sikerült veszélyes lövőhelyzetekig eljutni, Martinez és Dróth is rendkívül közel volt ahhoz, hogy megszerezze első gólját a mérkőzésen, de a kapufa ezúttal a vendégekkel volt. Az utolsó percben aztán jött a kegyelemdöfés: Dróth használta ki, hogy üresen állt az ellenfél kapuja, és a saját kapuja elől emelte az üres kapuba a labdát, kialakítva ezzel az 5-1-es végeredményt.

A Haladás fegyelmezett, jó játékkal, magabiztosan tartotta itthon a 3 pontot, így győzelemmel vonulhatnak Dróth Zoltánék és a szurkolók is a karácsonyi szünetre. A bajnokság január 13-án folytatódik, a Haladás akkor Nyirgyulajra látogat majd a 15. fordulóban.