2024.04.24., szerda  •  György napja
Győzelem a negyedik meccsen: simán nyert a Haladás a Szolnok ellen

Gyakorlatilag 8 perc alatt lerendezte a Haladás NB II-es csapata a Szolnok elleni vasárnapi találkozót: a zöld-fehérek két gólt rámoltak be a vendégeknek a meccs elején. A vége 3-0 lett, a szombathelyiek három döntetlen után győztek.

SZOMBATHELYI HALADÁS - SZOLNOKI MÁV FC 3-0 (2-0). Szombathely, 2340 néző, vezette: Zám.
Haladás:
Gyurján – Jancsó, Jagodics, Németh Milán – Holdampf – Németh Márió (Doktorics Á. 78.), Medgyes, Kiss B., Füleki – Gaál (Nyári P. 68.), Novák (Eszlátyi 56.).
Szolnok: Molnár-Farkas - Rokszin (Nagy K. 59.), Bárdosi, Horgosi, Tisza - Csirmaz, Tóth B. (Berdó 83.), Kovács O., Annus - Vólent (Simon, 60.), Földi.

A Haladás kezdőjében kapott helyet a két hete, a Siófok ellen csuklótörést szenvedett Gaál Bálint. A támadót kedden megműtötték, csütörtökön viszont már edzett és egy speciális rögzítőkötéssel vállalni tudta a játékot, írta a meccsről a haladas.hu. Szintén kezdő volt Novák Csanád, a két méter magas a futballista a nyáron próbajátékon szerepelt Szombathelyen, a héten visszatért és pénteken aláírta szerződését. A 24 éves, tapolcai születésű Novák az NB I-ben eddig 91 meccsen szerepelt és 11 gólt szerzett.  A támadó az elmúlt szezont kölcsönben az akkor NB II-es ZTE-ben töltötte, ott 30 bajnokin öt találatig jutott.

A mérkőzés előtt a 65. születésnapját csütörtökön ünneplő Vörös Csabát köszöntötte Tóth Miklós ügyvezető igazgató és kolléganője, Szalayné Fehér Rita.

3. perc:Egy bal oldali akció végén a jobb szélen érkező Medgyeshez került a labda, a támadó 19 méterről a hosszú, jobb sarokba lőtt (1-0).

8. perc: Jobb oldali támadás után Novák hét méterről a jobb sarokba fejelt (2-0).

76. perc: Kiss Bence futott el a bal szélen, Németh Márióhoz passzolt, a támadó tíz méteres lövését a kapus bravúrral védte a kipattanót Eszlátyi hét méterről az üres kapuba helyezte (3-0).