(Gól)eső volt a Haladás Vép elleni edzőmérkőzésén

Mátyus János együttese végig kézben tartva a mérkőzést, magabiztosan nyert a vépiek ellen. Jövő héten a harmadosztályú Ménfőcsanak látogat a Rohonci útra.

Vép VSE-Szombathelyi Haladás 1-8 (0-5). - Vép, 450 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Derdák.

Vép: Bezdi B. (Molnár, 60.)  – Bezdi Sz (Szilvás, 60.), Auer Ádám. (Wágner R., 60.), Takács M., Kovács D. – Dancs (Varga O., 60), Viszket, Balikó (Török R., 70.) – Szalai, Illés Á. (Takács Á, 46.) Dala (Koszokovits, 46.).

Játékos-edző: Török Richárd.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Milán – Kiss B., Jancsó  – Tóth D., Illés B., Medgyes -  Simon. II. félidő: Verpecz - Auer Ákos, Csilus, Szekér, Bosnjak - Doktorics, Tóth Milán, Holdampf, Németh Márió - Rácz, Tóth B.

Edző: Mátyus János

Esőre álló, szeles időjárás fogadta a csapatokat és a szurkolókat Vépen, ennek ellenére sokan kilátogattak a Haladás vendégjátékára. A zöld-fehéreknél Farkasra, Kállaira, Schusterre és Debrecenire sem számíthatott sérülést miatt Mátyus János. Az első kapuralövés a Vépé volt, de Balikó 24 méteres szabadrúgása nem okozott gondot Rózsa Dánielnek. Aztán a másik kapunál Medgyes lövését mentették a gólvonal előtt. A Haladás már rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, és a vezetést is sikerült megszerezni.  A 9. percben Tóth Dávid lőtt jobbról, 13 méterről a kapu közepébe (0-1).  A szombathelyiek irányították a játékot, a vépiek főként a kontráikban bízhattak, a hazaiak térfelén folyt a játék.  A 21. percben újabb gólt szerzett a Haladás, miután Simon ugratta ki Medgyest, aki a kapust kicselezve gurított a hálóba (0-2). Két perc múlva már három gólos volt a vendégek előnye, Illés lőtt közelről a hálóba (0-3). Az első félidő közepén aztán rázendített az eső, így a nézők közül sokan elindultak hazafelé - az égi áldás aztán már végigkísérte a találkozót. A 29. percben Kiss Bence szerezte a Haladás negyedik találatát, miután szépen tekert a jobb sarokba egy 20 méteres szabadrúgást. Továbbra is a szombathelyiek irányították a játékot, a vépiek nem igazán tudtak kibontakozni. A 41. percben aztán a vépi születésű, Vépen élő Németh Milán talált be egy szép emelést követően, gólját azonban vépi kötődése miatt nem ünnepelte a Haladás játékosa.

A második félidőben teljes sorcsere volt a vendégeknél, Mátyus János igyekezett mindenkinek játéklehetőséget adni. A játék képe nem változott, a Haladás irányított a nagy lelkesedéssel futballozó Vép ellen, a hazaiak azonban a 65. percben Balikó fejesgóljával szépíteni tudtak. A Haladás hátsó alakzatában előfordultak hibák a mérkőzés ezen szakaszában. Elöl Tóth Barna, Rácz, Doktorics is betalálhatott volna, nem tudták értékesíteni a lehetőségeiket. A hajrában aztán kiszakadt a gólzsák, Doktorics lövését ugyan még hárította Molnár, a kipattanónál azonban Tóth Barna nem hibázott. Egy perc múlva,a  81. minutumban Doktorics balról szép gólt lőtt a hosszú, bal sarokba, majd nem sokkal később Tóth Barna lőtt balról, nyolc méterről a kapu közepébe. A Haladás végig irányította és kézben tartotta a jó iramú, sportszerű mérkőzést, a nyolc gólon kívül még sok helyzetet kidolgozott.

Gólszerzők: Balikó (65.), illetve Tóth B. 2 (80., 89.), Tóth D. (9.), Medgyes (21.), Illés (23.), Kiss B. (29.), Németh Milán (41.), Doktorics (81.).

Mátyus János: - Jó mérkőzést játszottunk egy nagyon lelkes csapat ellen, gyakorlásnak abszolút megfelelt a találkozó. Az első félidőben védekezésben és támadásban is jól teljesítettünk. A második játékrész védekezésével már voltak gondok, ez nem elfogadható, ezt mindenképpen ki kell javítanunk.  Összességében kijött, hogy mi másik osztályban szerepelünk. Köszönjük a vépieknek a szíves fogadtatást, vendéglátást, nagyszerűen éreztük magunkat. Máskor is nagyon szívesen jövünk!

Török Richárd (Vép): - Számunkra élményszámba ment, hogy a megye legjobb futballcsapatával játszhattunk. Egy nagyon jó együttes ellen szerepeltünk, amely teljesen megérdemelten nyert. Tanulságos és hasznos mérkőzés volt, melynek tapasztalatait remélhetőleg a bajnokságban kamatoztathatjuk majd. Gratulálok a Haladás megérdemelt győzelméhez, kívánom, hogy minél előkelőbb helyen végezzen a bajnokságban.