2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Futsal: pazar gólok, tükörsima győzelem, kiütötte a Haladás a második Kecskemétet

Felipe Conde legénysége 6-0-val intézte el legfőbb üldözőjét a felső-házi rájátszás 8. játéknapján.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 8. FORDULÓ

HALADÁS VSE - SG KECSKEMÉT FUTSAL 6-0 (4-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Hajmási Milán, Vas Ádám, Rutai Balázs, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor

Edző: Felipe Conde

Kecskemét: Rigó László - Bencsik Roland, Kajtár Mátyás, Aleksandar Tomic, Szabó János Ábel, Krajcsi Bence, Hajnal Norbert, Bíró Attila, Gondi Károly, Pál Patrik, Suscsák Máté, Haász Benjámin, Fekete Márk

Edző: Koós Károly

Gólszerzők: Vas Ádám 8., Henrique Diniz 2 (10., 24.), Dróth Zoltán 15., Sipos Gergő 19., Luiggi Longo 38.

Az első helyezett fogadta a másodikat az élvonalbeli futsalbajnokság felső-házi rájátszásában, azaz Haladás - Kecskemét futsalcsemege várt a sportág szerelmeseire. Az alföldiek a két csapat legutóbbi találkozóján borsot tudtak törni a címvédő orra alá, 4-3-as győzelmet arattak, az alapszakaszban azonban egyszer 5-0-ra, egyszer pedig 3-2-re diadalmaskodtak a zöld-fehérek.

A találkozó elején különösen Rutai Balázs volt elemében, aki több ízben is veszélyeztette Rigó kapuját, mellette pedig egy sárga lapos figyelmeztetést is kiharcolt. A folytatásban aztán Luiggi Longo is nyomatékosította a vendégekben a Haladás szándékait, majd ismét Rutai Balázs következett, aki ezúttal sarokkal próbálta meg vezetéshez juttatni a címvédőt. Egyre nagyobb nyomás helyezedett a kecskemétiek kapujára, Hajmási Milán teljesen tisztán lőhetett, továbbra is Rigó hatalmas védései tartották életben a tabelle második helyezettjét. A vendégek csupán egy-egy kontra erejéig tudtak kibontakozni, majd két büntetőgyanús eset után Vas Ádám volt az, aki remekül lőtte ki a bal alsó sarkot és 1-0-ra módosította az állást. Másodpercekkel később Luiggi Longo osztott ki egy kötényt, majd kínálta me Rigót, aki ezúttal lábbal tudott menteni. Roppant motiváltan játszottak a szombathelyiek, ami aztán újabb gólban is megmutatkozott: Henrique Diniz szinte lemásolta Vas Ádám találatát, már 2-0-ra vezetett a Haladás. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy különösen ebben a szakaszban rendkívül feszült volt a hangulat, sok volt a szabálytalanság, 3-4 volt az állás ebben a tekintetben. Bő hat perccel a szünet előtt időt kért Felipe Conde, majd nem sokkal később jött Vatamaniuc-Bartha Dávid sarokrúgása és Dróth Zoltán szenzációs gólja, aminek köszönhetően már 3-0-t mutatott az eredményjelző. A jelentősnek mondható előny ellenére sem lassított a HVSE, tüzijátékot rendezett a vendég kapu előtt, egy ízben a léc akadályozta meg a hazaiakat, hogy tovább nyissák az ollót. A játékrész hajrájában öt a négy elleni játékra váltott a Kecskemét, amely mindent megpróbált a szépítés érdekében, ám a 19. percben Sipos Gergő kapcsolt le egy átadást, majd lőtt a kapuba (4-0). A félidő utolsó momentuma Suscsák próbálkozása és Alasztics Marcell védése volt, 4-0-val mehettek pihenőre a felek.

A második etap első két perce nem igazán hozott komoly lehetőséget, ezt követően azonban Luiggi Longo próbálta egy ütemtelen lövéssel meglepni Rigót, aki ezúttal is jól állt a lábán. Továbbra is rendkívül magas hőfokon égett és szerette volna kiszolgálni a szurkolókat Felipe Conde együttese, ennek pedig tökéletes lenyomata volt a 24. perc eseménye: Dróth Zoltán remek átadását Henrique Diniz egészen káprázatos mozdulattal váltotta gólra, 5-0-ra változtatva ezzel az eredményt. Rettentő magabiztosan, koncentráltan játszott a Haladás, egyértelműen uralta a találkozót, a vendégek pedig egész egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a listavezetővel. Ahogy haladtunk előre az időben, egyre több kockázatot kellett vállalniuk a kecskemétieknek, ám a házigazda védekezésben is kiválóan muzsikált és nem engedte feltörni azt a bizonyos reteszt. A Haladás pontosan azt játszotta, amit ebben a helyzetben kellett: amikor arra volt szükség gyorsította, amikor arra volt szükség, lassította a játékot. A zöld-fehérek sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben, ráadásul a 38. percben Luiggi Longo sarokrúgása után újfent középkezdéshez készülődhettek a csíkosmezesek. Dróth Zoltánék végül 6-0-s diadalt arattak és így négy ponttal növelték előnyüket a tabellán a Kecskemét előtt.

A szombathelyiekre ezen a héten pénteken már újabb kőkemény erőpróba vár: április 26-án. 18 óra 30 perces kezdettel ugyanis a Veszprém otthonában vizitál az együttes.

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.