Futsal: őrült mérkőzésen veszített rangadót a Haladás VSE

Rangadóhoz méltó hangulatban fogadta a Haladás VSE csapata az éllovas MVFC Berettyóújfalut a Futsal NB1 10. fordulójában. Mindkét együttes számára nagy volt a tét: a vendégek egy győzelemmel elléphettek a szombathelyiektől, akik viszont egy győzelemmel átvehették volna a vezetést a tabellán. A 11 gólt hozó csatát végül a vendégek nyerték.

Haladás VSE – MVFC Berettyóújfalu 5-6 (2-4)
Gólszerzők:
Vas, Gerencsér, Martinez, Melo (2) illetve Szabó, Da Silva (2), Nagy, Sidnei, Rábl.

Haladás: Alasztics - Melo, Hajmási, Dróth, Martinez. Csere: Sásdi, Horváth P. Simic, Sipos, Gerencsér, Péter, Vas.
Berettyóújfalu: Nagy - Rábl, Mezei, Da Silva, Sidnei. Csere: Nagy S., De Oliveira, Szabó, Kártik, Harmati, Trencsényi, László.

Jól kezdett a hazai csapat, rögtön a mérkőzés elején nyomást helyezett a vendégekre és több veszélyes lövéssel is próbálkoztak, a Berettyó kapusának, Mezeinek a bravúrjaira volt szükség Dróth és Hajmási próbálkozásainál is. A 4. percben némileg váratlanul megszerezték a vezetést a vendégek, miután Szabó Péter kotorta be közelről a labdát a kapuba (0-1). A bekapott gól nem fogta meg a zöld-fehéreket, továbbra is rendkívül veszélyesen játszottak, de csak helyzetekig sikerült eljutni, amik kimaradtak, ez pedig megbosszulta magát: a 7. percben megduplázta előnyét a Berettyóújfalu: Alasztics védett bravúrral egy lövést, ami azonban hazai szempontból rossz helyre pattant, így Henrique Da Silva-nak csak az üres kapuba kellett helyeznie a labdát. (0-2)

Nem sokkal később Rábl szép egyéni akció után tálalt a vendégek 20-asa,  elé, aki így második gólját szerezte a mérkőzésen, amivel már 0-3 volt az állás. Tovább próbálkoztak Dróth Zoltánék, és a 11. percben Vas Ádám révén góllá érett a szombathelyiek veszélyes játéka, ezzel 3-1-re módosult az állás. Rendkívül feszült hangulatú volt a mérkőzés, mindkét oldalon sok volt a szabálytalanság. Mezei bravúrjainak köszönhetően őrizte előnyét a vendégegyüttes, a 15. percben azonban tovább zárkóztak a szombathelyiek: Vas Ádám passza után Gerencsér Antal pofozta a labdát a kapuba (2-3).. Nem sokon múlott a gyors egyenlítés, de Simic szabadrúgása után Hajmási Milán közvetlen közelről a kapu mellé fejelt. 19. percben Nagy Imre talált a kapuba, így 2-4-gyel fordultak a csapatok.

Mindkét csapat nagy iramban kezdte a második játékrészt, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de Alasztics és Mezei is kiválóan állta a sarat. Mindent megtett a szombathelyi csapat a meccsben maradásért, rendkívül veszélyesen játszottak továbbra is, viszont a helyzetkihasználással akadtak problémák, ezt pedig nem bírták el a zöld-fehérek: egy gyors vendég támadás végén a vendégek 14-eséhez, Sidnei-hez került a labda, aki nem kegyelmezett, így már 2-5 volt az állás a Berettyóújfalu javára.

Továbbra is mindent egy lapra feltéve támadott Juan Ramon Calvo Rodriguez együttese, a 29. perctől már 5 mezőnyjátékossal rohamoztak a szombathelyiek, aminek eredményeként jött is a szépítés Martinez révén. (3-5). A Berettyó csapata ezekben a percekben kizárólag a védekezésre koncentrált, nem tudott veszélyes támadásokat vezetni. A fölény és az emberelőnyös játék ismét góllá érett, Michel Melo találatával a mérkőzés vége előtt már csak egy gól volt a különbség (4-5). Ez azonban nem volt sokáig így: ismét Michel Melo villant és egy remek lövéssel egyenlített a hazai szurkolók legnagyobb örömére (5-5). Dróth Zoltánék eufórikus hangulatban támadtak továbbra is a győzelemért, viszont másfél perccel a vége előtt Rábl János góljával ismét a vendégeknél volt az előny (5-6). Az utolsó másodpercekben is izzott a levegő a csarnokban, óriási volt a feszültség, újabb gólt viszont nem sikerült szerezni, így maradt az 5-6 az állás, nem sikerült itthon tartani a 3 pontot.

Végletekig kiélezett mérkőzésen maradt alul a szombathelyi gárda, amely végig küzdve, a mérkőzés bizonyos periódusaiban akaratát a vendégekre erőltetve remekül játszott, nüanszok döntöttek csupán, amik ezúttal a vendégcsapatnak kedveztek. Legközelebb december 9-én játszik hazai pályán a zöld fehér együttes, akkor a Ferencváros csapatát fogadják Hajmási Milánék.

Szöveg: Malomsoki Cintia
Fotók:Nagy Jácint