2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Futsal: hétgólos mérkőzésen szenvedett vereséget a Haladás Kecskeméten

A kiskunságiak 4-3-as győzelmet arattak a címvédő ellen, ezzel pedig a tabella élére álltak.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 3. FORDULÓ

SG KECSKEMÉT FUTSAL - HALADÁS VSE 4-3 (0-0)

Kecskemét: Rigó László - Bencsik Roland, Kajtár Mátyás, Suscsák Máté, Aleksandar Tomic, Krajcsi Bence, Lehotai Ákos, Hajnal Norbert, Bíró Attila, Gondi Károly, Haász Benjámin, Nádudvari Bence, Fekete Márk, Szabó János Ábel

Edző: Koós Károly

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Luiggi Longo, Henrique Diniz, Rutai Balázs, Gyimesi Máté, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Hadházi Sándor, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Kovács Máté 23. (öngól), Aleksandar Tomic 26., Kajtár Mátyás 30., Suscsák Máté 34., ill. Sipos Gergő 23., Vatamaniuc-Bartha Dávid 27., Dróth Zoltán 37.

Harmadik fordulójához érkezett a férfi futsal NB I. felső-házi rájátszása, a címvédő Haladás pedig ahhoz a Kecskeméthez látogatott, amely eddig kettőből kettő mérkőzést nyert meg a bajnokság ezen szakaszában. A szombathelyiek az első körben 4-1-re verték a Berettyóújfalut, majd 4-4-es döntetlent játszottak a Nyíregyháza vendégeként.

A zöld-fehérek már a találkozó elején igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést és veszélyes lövésekkel, kapufával jelezték, hogy bizony három ponttal szeretnének távozni. Rigó Lászlónak hatalmas szerepe volt abban, hogy 0-0 volt az állás, több ízben is óriási bravúrt kellett bemutatnia. Rohamozott becsülettel a Haladás, kapuja elé szegezte ellenfelét, de csak nem akart megszületni a vezető gól. A legközelebb ehhez Hajmási Milán járt a szünethez közeledve, majd ismét Rigó-kapus nyert meg egy párbajt, ezúttal Dróth Zoltánnal szemben, így aztán az első félidő után 0-0 állt az eredményjelző táblán.

A szünetről aztán energikusan jöttek vissza Felipe Conde tanítványai, továbbra is nagy offenzívákat vezettek, ami ezúttal már góllal párosult: a 23. percben Sipos Gergő révén szerezte meg a vezetést a HVSE (0-1). Ez azonban nem tartott sokáig, ugyanis egy szerencsétlen öngóllal villámgyorsan egyenlíteni tudott a házigazda (1-1). Igazi adok-kapok alakult ki, nagy küzdelem zajlott a pályán, betalálnia azonban újfent a kecskemétieknek sikerült: a Haladás végezhetett el sarokrúgást, de egy labdaszerzés után Aleksandar Tomic volt eredményes (1-2). A hazaiak sem örülhettek sokáig, ezúttal Vatamaniuc-Bartha Dávid tudott gyorsan egalizálni, kezdődhetett minden elölről. Így érkeztünk el a 30. perchez és Kajtár Mátyás bombagóljához, amivel ismét Koós Károly együttese került előnybe. 3-2 volt az állás. Nem sokkal később már kétgólosra nőtt az alföldiek előnye, a HVSE pedig igencsak nehéz helyzetbe került (4-2). A vasisak át is álltak vészkapus játékra, s bár Dróth Zoltán még büntetőből szépített, ez volt a találkozó utolsó gólja. A Kecskemét 4-3-as hazai sikerrel folytatta hibátlan felső-házi szereplését.

A szombathelyiek legközelebb március 8-án, pénteken lépnek pályára, 18 óra 30 perces kezdettel a Veszprémet fogadják.

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.