2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Futsal BL: fordulatos mérkőzésen Haladás-vereség a házigazda United Galati ellen

A magyar bajnok gólgazdag és sokszor feszült hangulatú mérkőzésen szenvedett 4-2-es vereséget román ellenfelétől.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA FŐ FORDULÓ "A" ÁG 4. CSOPORT 2. MÉRKŐZÉS

UNITED GALATI - HALADÁS VSE 4-2 (1-1)

United Galati: Tonita - Burdujel, Daniel Araujo, Cardenas, Dos Santos, Cardei, Dudau, Cires, Craciun, Crisan, Ignat, Oana, Petica, Matei

Edző: Florin Ignat

Haladás VSE: Alasztics - Hajmási, Dróth, Henrique Diniz, Arnon Santos Cassemiro, Homlok, Kovács, Szalmás, Luiggi Longo, Nagy, Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Fehér, Rutai

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Cardenas 2 (2., 32.), Craciun 32., Dos Santos 39., ill. Dróth 20., Hajmási 21.

A Benfica után ezúttal a román bajnok United Galati várt a Haladás VSE futsalcsapatára a Bajnokok Ligája fő fordulójában. A szombathelyiek 3-1-es, míg a hazaiak 5-0-s vereséggel kezdték a fő forduló küzdelmeit, így mindkét csapat a javítás reményében lépett pályára.

Ennek szellemében kezdődött az összecsapás, a felek felvállalták a bátor támadójátékot, a vezetést pedig a házigazdának sikerült megszereznie a 2. percben (1-0). A Juanra-legénységet nem fogta meg a bekapott gól, Dróth Zoltánék mentek előre az egyenlítésért, a románok pedig főként kontrákból próbáltak veszélyeztetni. Fokozatosan vették át az irányítást a szombathelyiek, rendesen megdolgoztatták Tonita kapust, Dróth Zoltán lövésénél viszont már ő sem tudott segíteni, a 20. percben a HVSE csapatkapitánya 1-1-re módosította az állást.

A második játékrész remekül indult a zöldmezesek számára, Sipos Gergő passzát Hajmási Milán váltotta gólra, immáron a magyar bajnoknál volt az előny (1-2). A találat még a korábbiaknál is nagyobb lendületet adott a vendégeknek, teljesen beszorult a Galati, amelynek nehéz időszakot kellett átvészelni. Ez azonban sikerült a románoknak, ráadásul a 32. percben kétszer is bevették a Haladás kapuját, ezzel pedig már ők kerültek lépéselőnybe (3-2). A folytatás meglehetősen hektikusra sikeredett, egyre feszültebbé vált a mérkőzés, Henrique Diniz például második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott. A szombathelyiek dolgát aztán tovább nehezítette, hogy az utolsó előtti percben kisbüntetőhöz jutott a hazai gárda, melyet Leonardo Dos Santos gólra is váltott (4-2). Hiába az öt a négy elleni játék, a kétgólos hátrányból már nem volt visszaút a zöld-fehérek számára, akik így jelenleg két vereséggel állnak két fordulók követően.

A Haladás egy szünnapot követően sorsdöntő mérkőzésen lép pályára az Uragan Ivano Frankivsk ellen szombaton 13 órakor, Juanra Calvo mester tanítványainak ugyanis csak a három pont jelenthet biztos elitkörbe jutást.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.