Futsal Bajnokok Ligája: a hajrában kapott ki a Haladás a spanyol ezüstérmestől

A magyar bajnoki címvédő igencsak megnehezítette a Levante dolgát.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA ELITKÖR D CSOPORT 2. MÉRKŐZÉS

Haladás VSE: Alasztics Marcell – Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Leandro Rezala

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Levante UD: Fede - Rubi, Maximiliano Rescia, Mario Rivillos, Pedrito, Néstor Berga, Araca, Rafa Usín, Marc Tolrá, Gallo, Hamza Amessaoud, Roger Serrano, Cayetano Catalán, Pachu

Vezetőedző: Diego Ríos

Gólszerzők: Sipos Gergő (22'), Hamza Amessaoud (29', öngól), ill. Hamza Amessaoud (14'), Araca (17'), Gallo (38')

Csütörtökön délután a spanyol Levante együttese várt a Haladás VSE-re az UEFA Futsal Bajnokok Ligája elitkörének második mérkőzésén. Mindkét csapat javítani szeretett volna első körös veresége után, ami egy remek találkozót vetített előre.

A spanyolok ragadták magukhoz a kezdeményezést, főként a szombathelyi térfélen zajlott a játék, Alasztics Marcellnek pedig bőven akadt dolga. A kezdeti nyomás aztán enyhülni látszott, bátrabban, felszabadultabban futsaloztak Juanra mester tanítványai, Sipos Gergő előtt pedig két alkalommal is komoly lehetőség nyílt a gólszerzésre. Helyzet itt, helyzet ott, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést. A 12. percben a magyar bajnok kért időt, utána viszont egy eladott labda után a Levante örülhetett a vezetésnek (0-1). Szombathelyi oldalon nem sikerült gólra váltani a lehetőségeket, Juanra vezetőedző honfitársai viszont egy szabadrúgás-variáció után megduplázták előnyüket (0-2). A félidő végén Sipos Gergő lövését lábbal védte a Levante kapusa, az eredmény nem változott, kétgólos előnnyel mehettek pihenőre a piros-kékek.

A szünet után aztán ismét a Haladás 13-asa volt a főszereplő, aki egy remekül eltalált lövésnek köszönhetően egy gólra hozta fel a vasiakat (1-2). Feszült lett a hangulat, sokat állt a játék faultok, dulakodás miatt, nem a futsalra koncentráltak ezekben a percekben a csapatok. Ez szerencsére megváltozott, sőt, mi több, Dróth Zoltán hathatós közreműködésével az egyenlítés is összejött a szombathelyieknek, a csapatkapitány sarkazásába Amessaoud tette bele a lábát, a labda pedig így talált utat a kapuba (2-2). Az egyenlítés ébresztőt fújt Diego Ríos együttesének, ráadásul a HVSE kénytelen volt kapust cserélni, miután Alasztics Marcell egy ütközést követően beütötte fejét, így nem tudta folytatni a mérkőzést. A helyére érkező Gyimesi Máté viszont remekül szállt be a mérkőzésbe, egymás után mutatta be a védéseket. A hajrához érkezve vészkapusra váltott a Haladás, a Levante ziccert hibázott, körömrágós hajrára volt kilátás. Három perccel az összecsapás vége előtt aztán a spanyolok is átálltak öt a négy elleni játékra, a szerkezetváltás pedig gólt eredményezett: Gallo maradt üresen középen és közvetlen közelről a hálóba lőtt (2-3). Az újabb egalizálás már nem sikerült a zöld-fehéreknek, akik így nagy csatában egygólos vereséget szenvedtek.

Dávid Richárdék szombaton, december 4-én zárják a minitornát, méghozzá 18 órás kezdéssel az ukrán Uragan Ivano-Frankvisk ellen.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.