2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Futsal: a második félidőben indult be a Haladás-henger a Veszprém ellen

A szünetben még 2-2 volt az állás, a második félidő azonban már a zöld-fehérekről szólt. Felipe Conde legénysége végül 7-2-re nyerte meg az összecsapást.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 4. FORDULÓ

HALADÁS VSE - 1. FUTSAL CLUB VESZPRÉM 7-2 (2-2)

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Rutai Balázs, Homlok Levente, Kovács Máté, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Hadházi Sándor, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Veszprém: Sárdi Máté - Tatai József, Fridrich Dávid, Dorogi Benjámin, Gerencsér Antal, Őri Bálint, Bognár Patrik, Molnár Dániel, Ábrahám Botond, Aleksandar Gavrilovic, Bognár Martin, Fellembek Zétény, Kiss Milán, Lux Bence

Edző: Fehér Zsolt

Gólszerzők: Rutai Balázs 2., Knizs Olivér 15., Vatamaniuc-Bartha Dávid 22., Dróth Zoltán 27., Vas Ádám 2 (37., 39.), Luiggi Longo 39., ill. Dorogi 1., Tatai 2.

Kiállítva: Dorogi Benjámin 38.

Nyíregyháza, valamint Kecskemét után ezúttal hazai környezetben lépett pályára a Haladás VSE futsalcsapata, amely a Veszprém ellen szeretett volna visszatérni a győzelmi ösvényre. A zöld-fehérek a Nyírségben 4-4-es döntetlent játszottak, míg Kecskeméten nagy küzdelemben 4-3-ra maradtak alul.

Ez az összecsapás sem úgy indult a vasiaknak, ahogyan azt elképzelték, nagyjából húsz másodperc után ugyanis már meg is szerezte a vezetést a bakonyi együttes (0-1). Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, már az elején lüktetett a találkozó, a 2. percben pedig Rutai Balázs góljával 1-1-re módosult az állás. Ez az állapot nem tartott sokáig, a Veszprém Tatai József révén újra előnybe került, s még mindig csak a 2. minutumban jártunk. Kapcsolnia, reagálnia kellett a zöldmezeseknek, meg is tették, a vendégek pedig kizárólag a védekezéssel voltak elfoglalva és gyors ellentámadásokkal próbáltak operálni. Henrique Diniz a kapufát találta el, majd a 15. percben kiosztott egy gólpasszt Knizs Olivérnek, 2-2 állt az eredményjelző táblán. A veszprémiek ekkor már négy faultnál jártak, a címvédő mindent megtett, hogy még a szünet előtt fordítson, de 2-2-ről jöhetett a folytatás.

Energikusabban, agilisabban kezdett a HVSE, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye: Vatamaniuc-Bartha Dávid lőtte ki a kapu jobb oldalát, s módosította 3-2-re az állást. Megérezte a vérszagot a házigazda, még nagyobb nyomás alá helyezte riválisa kapuját, a csapatkapitány Dróth Zoltán pedig az asszisztja után a gólszerzők közé is feliratkozhatott (4-2). A Veszprém nem igazán tudott újítani, váratlant húzni, az öt a négy elleni játéktól remélték a szépítést, esetleg egyenlítést. Ettől viszont még távolabb kerültek a 37. percben, ugyanis Vas Ádám találatával már 5-2-re vezettek a zöld-fehérek. Ha ez nem lett volna elég, Dorogi Benjámin szabálytalansága miatt megfogyatkoztak a vendégek, az emberelőnyt pedig ki is használta a Haladás: ezúttal is Vas Ádám volt eredményes. A találkozó végeredményét Luiggi Longo állította be, méghozzá egy egészen pazar, sarkazós találattal. A címvédő HVSE 7-2-es győzelemnek örülhetett, s miután a Kecskemét 0-0-s döntetlent játszott a Nyíregyházával, ismét a tabella élére állt.

Dróth Zoltánék a következő játéknapon Debrecenbe, a DEAC együtteséhez látogatnak. Az összecsapásra március 18-án, hétfőn 18 óra 30 perces kezdettel kerül sor.

Fotó: Pataki Gergő