2024.04.24., szerda  •  György napja
Fantasztikus SZKKA siker: 23-20-ra legyőzték a szombathelyi lányok a Kisvárdát!

Vasárnap délután újabb hazai mérkőzés várt a szombathelyi kézilabdásokra a K&H Liga 14. fordulójában. A SZKKA a Kisvárda együttesét fogadta, és fantasztikus játékkal 23-20 arányban megnyerte a mérkőzést.

Szombathelyi KKA - Kisvárda Master Good 23-20 (16-8)

Szombathelyi KKA: Gadányi, Sipeki, Tomasevic (kapusok), Bandelier 8, Csire 3, Gorilska 5 (2), Horváth 1, Jovetic 3, Mayer 1, Pődör, Pődör 1, Sárosi, Szendrei, Szmolek, Varga, Virág 1.

Edző: Marosán György

Kisvárda Master Good: Lajtos, Pásztor (kapusok), Dombi 3, Dudás 1, Habánková 1, Ikhneva 1, Milanovic 5, Milosevic, Orbán 2, Premovic 1, Rocha 2, Siska 2, Smid 1, Szabó, Udvardi 1.

Edző: Bakó Botond

Teltház előtt és fantasztikus hangulatban fogadta a Szombathelyi KKA együttese a Kisvárdát vasárnap délután a Haladás Sportkomplexumban. Hosszas egyezkedések és tárgyalások után vált véglegessé, hogy a mérkőzést Szombathelyen rendezhetik, a szurkolók pedig nem is tétlenkedtek, pillanatok alatt elfogyott az összes jegy a találkozóra.

A mérkőzés első gólja a Kisvárdáé volt Siska Pálma révén, majd gyors gólváltás következett mindkét oldalon, Biljana Bandelier és Habankova jegyezték a gólokat, majd Gorilska tudott egyenlíteni, ezzel 2-2 volt az állás. Innentől aztán valami olyan következett, amit minden szombathelyi szurkoló látni szeretett volna: egy vendég-kapufa után Virág Noémi átlövésével átvette a vezetést a hazai csapat, a helyzet pedig látszólag összezavarta a Kisvárda együttesét. A szabolcsiak rendkívül tanácstalanul és pontatlanul játszottak, amihez persze kellett a szombathelyiek egészen kiváló védekezése. Rendre passzívon voltak a fehérmezesek, vagy belemenést sikerült kiharcolni, ha pedig eljutottak lövésig, Tomasevic egészen elképesztő formában védett. Nem csak a védekezés volt kiváló, támadásban is ellenálhatatlan volt a SZKKA, egy 6-0-s szériát produkálva 8-2-re húzott el Marosán György együttese. Biljana Bandelier átlövéseivel nem tudott mit kezdeni a vendég védelem, de Mayer Szabinát és Liliia Gorilskát is kiválóan sikerült többször is megjátszani beállóban, ők pedig könyörtelenül kihasználták a lehetőségeket.

Hogy mennyire kiválóan összeállt a vasi védelem, azt az is jól mutatja, hogy a 14.percben csak a 3. gólját sikerült megszereznie a Kisvárdának Milanovic révén. Újabb két hazai gól következett Bandelier és Pődör Rebeka révén, 10-3-nál pedig már a második idejét kérte ki a vendégek vezetőedzője, Bakó Botond. Premovic ugyan kozmetikázni tudott az eredményen, de nem tudták rendezni a sorokat vendég oldalon, Gorilska és Bandelier pedig megállíthatatlan volt, az eredményjelzőn pedig 13-4 állt a hazaiak javára. A közönség extázisban buzdította a lányokat, fantasztikus hangulat uralkodott a csarnokban, minden úgy alakult, ahogyan azt a szombathelyiek szerették volna. Dombi Luca révén jött az 5. vendéggól, de Bandelier továbbra is tarthatatlan volt, hátul pedig Tomasevic nyújtott egészen extra teljesítményt, és adott tartást a csapatnak az egész első félidőben. A félidő végén felváltva érkeztek a találatok, a szünetre végül 16-8-as hazai vezetéssel mehettek a csapatok.

A második játékrész elején a vendégek egy keményebb, határozottabb védekezésre váltottak, nem is sikerült az első támadásokból betalálniuk a szombathelyieknek, de hátul továbbra is Tomasevic állt a kapuban, aki ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta. Az első találatra majdnem 3 percet kellett várni, Gorilska használta ki a Kisvárda 7 a 6 elleni játékánál elkövetett labdavesztését, és saját térfeléről talált a kapuba. Noha hátul most jobban nézett ki a vendég együttes, mint az első félidőben, támadásban továbbra is roppant bizonytalanok voltak, nem tudták kihasználni a kivédekezett szombathelyi támadásokat. Pásztor Bettina tartotta a lelket a fehérmezesekben, aki több fontos védést is bemutatott, amivel többek között Bandeliert is el tudta bizonytalanítani, aminek nagy szerepe volt abban, hogy a szombathelyiek támadójátéka korántsem volt olyan hatékony és gördülékeny, mint az első játékrészben. 6 és fél perc alatt mindössze 1-1 találat esett mind a két oldalon, látszott tehát a koncentráció hiánya és a kapkodás a csapatok támadójátékában. A 39. perc után aztán Orbán Adrienn vezetésével egy 0-3-as sorozatot tudott produkálni a Kisvárda, felzárkóztak 17-12-re, Marosán György pedig időt is kért, hogy megnyugtassa az övéit, és rendet tegyen a fejekben. Az időkérés után azt a Bandeliert láthattuk viszont, akit az első félidőben. Nagyon fontos 2 gólt szerzett rövid idő leforgása alatt, újra 6 gólos különbség volt a két csapat között, 19-13-ra vezetett a SZKKA.

19-13 után igazi adok-kapok alakult ki a gólok tekintetében, majd Gorilska kimaradt hétméterese után, 20-15-nél 4-re zárkózhattak a vendégek, Bakó Botond pedig időt is kért a támadás előtt. Smid Eszter révén jött is a 16. kisvárdai találat, de Bandelier gyorsan visszaállította az 5 gólos differenciát. A szombathelyiek igazi csapatként játszottak, ha elöl akadozott a gépezet, Tomasevic hátul lehúzta a rolót, és nem tudott közelebb zárkózni a vendég együttes. 21-17-es állásnál is bemutatott egy nagyon fontos védést a hazaiak kapusa, Marosán György pedig időt is kért, hogy a következő támadásból sikerüljön 5 góllal elmenni 4 perccel a mérkőzés vége előtt. Csire Fanni a lehető legjobbkor szerezte meg 3. gólját a mérkőzésen, amivel meg is volt az 5 gólos különbség, a Kisvárda pedig hiába hozta le kapusát és játszott 7 mezőnyjátékossal, csak a szépítésre futotta az erejükből, 23-20 arányban a SZKKA nyerte meg a találkozót.

Fantasztikus mérkőzést sikerült megnyernie a hazai együttesnek, a szurkolók felállva, vastapssal jutalmazták a lányokat, akik maximálisan rászolgáltak erre. A szombathelyiek számára február 15-én folytatódik a bajnokság, akkor a Szent István SE együttesét látja vendégül Marosán György csapata.

Bakó Botond, a Kisvárda vezetőedzője

– Szeretnék gratulálni a Szombathelynek, maximálisan megérdemelték a győzelmet. Mi ott kezdtük a mérkőzést, ahol Győrben abbahagytuk, sajnos. Támadásban nagyon lassúak és passzívak voltunk, valamiért megijedtünk, és nem mertük felvállalni az egy az egy elleni párharcokat, amit egyébként tudnak a lányok. Hátul nem volt tartásunk, nem tudtunk kivédekezni fontos hazai támadásokat, amik megbosszulták magukat, főleg az első félidőben. A második félidőben egy fokkal jobban játszottunk, de az első játékrész teljesen megpecsételte a sorsunkat.

Orbán Adrienn, a Kisvárda játékosa

– Mindannyian nagyon csalódottak vagyunk, nem így szerettük volna befejezni a mérkőzést. Az első félidőt nagyon elrontottuk, ami az egész mérkőzésre rányomta a bélyegét. A második félidőben próbáltunk visszajönni a meccsbe, de ott is olyan hibákat követtünk el, amik végzetesek voltak.

Marosán György, a Szombathelyi KKA vezetőedzője

– Köszönjük szépen a gratulációt. Kiválóan kezdtük a mérkőzést, a jó védekezésünkkel el tudtuk bizonytalanítani az ellenfelet, Tomasevic pedig kiváló formában védett a mai nap folyamán. A második félidőben voltak hullámvölgyek, de ezeken túl tudtunk lendülni, főleg a védekezésünknek köszönhetően, amivel alapvetően akkor sem volt gond. Úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, de nem fogunk a babérjainkon ülni a győzelem után, a következő mérkőzésre is ugyanilyen keményen fogunk készülni, mint ahogy azt tettük a mostanira is. A Kisvárdának sok sikert kívánok a továbbiakban.

Szendrei Barbara, a Szombathelyi KKA játékosa

– Mindenki nagyon élvezte a mai mérkőzést, köszönet a fantasztikus hangulatért. Igazi csapatként tudtunk játszani, mindenki hozzátett valamit a játékhoz. Ha valakinek kevésbé ment, mindig volt valaki, aki a hátára vette a csapatot és kirángatta a gödörből, főleg a második félidő közepén. Nagyon örülünk a győzelemnek, büszke vagyok az egész csapatra.

Borítókép: Nagy Jácint@SF