2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Év végi erődemonstráció az Arena Savariában: 101 pontot dobott a Falco a PVSK-nak és magabiztosan húzta be az év utolsó mérkőzését

A bajnoki tabella kilencedik helyén álló Pécset fogadta a Falco KC csapata az Aréna Savariában szombaton délután. A baranyaiak csak ráijeszteni tudtak a sárga-feketékre, az utolsó negyedre viszont teljesen elkészültek az erejükkel, a hazaiak pedig 101-69 arányban fölényesen nyerték meg a mérkőzést.

Falco-Vulcano Energia KC - Pécsi VSK Veolia 101 -69 (16-15, 29-20, 20-20, 36-14)

Falco KC: Reddic 12, Curry 9/6, Washington 3/3, Váradi 5, Benke 14/9  Csere: Bíró 6/6, Perl 17, Hooker 6, Krivacevic 5/3, Verasztó-, Lake 15, Filipovity 9/3

PVSK-Veolia:  Budimir 32/15, Ruják 10/3, Diggs 4/3, Smith 1, Horti 4  Csere: Antóni 3/3, Ciric 8/3, Sulovic 2, Pongó 5/3

1.negyed

Váradi büntetői nyitották a mérkőzést, majd egy rossz pécsi támadás után Reddic is megszerezte első pontjait. A pécs Budimir révén rövid időn belül szerzett 4 pontot, így már náluk volt az előny (3-4). Hogy ne örülhessen sokáig Csirke Ferenc együttese, arról Reddic és Benke gondoskodott, utóbbi triplával vétette magát észre (8-4). A vendégek ismét Budimir révén tudtak betalálni, aki egymaga szerezte eddig mind az 5 pontot a baranyaiaknál. Reddic újabb pontokat szerzett büntetőből, majd ismét jött az immár 7 pontos Budimir duplája vendég oldalon (10-7). A Pécs 1 pontra zárkózott, majd Sulovic duplája után már náluk volt az előny (10-11). Hazai oldalon Reddic volt a pontfelelős, a 12 pontból 8 az ő nevéhez fűződött, az ő 2 pontjával ismét a Falconál volt az előny (12-11). Filipovity és Reddic is jól büntetőzött, ennek köszönhetően 5 pontra nőtt a hazai előny 2 és fél perccel az első negyed vége előtt (16-11). A vendégeket egyértelműen Budimir vitte a hátán, az ő 4 pontjával ért véget az első 10 perc, az állás pedig 16-15 volt a Falconak az első 10 perc végén.

2. negyed

Ciric-triplával indult a második negyed, majd az ő hibája után Hooker büntetőzött jól (18-18). Horti duplájával ismét a Pécsnél volt az előny, majd Perl gyönyörű egyéni akciójának köszönhetően egalizált a Falco (20-20). Lake neve mellé is felkerültek első pontjai, rögtön 4, amivel így megint hazai vezetésnek örülhettek a sárga-feketék szurkolói (24-20). Ruják próbálkozása jött le a gyűrűről, amit Hooker ki is használt, tovább növelve ezzel a különbséget (26-20). A vendégek 2 triplával válaszoltak -meglepő módon Budimir révén-, gyorsan eltüntetve ezzel a 6 pontos előnyt (26-26).  Egy zseniális Hooker-Lake akciónak köszönhetően sikerült visszavenni a vezetést (28-26), majd Perl dobott faulttal együtt kosarat, amit jó büntető követett, így sikerült megint egy kicsit ellépni a vendég együttestől (31-26). Ezek egyértelműen a Falco másodpercei voltak: előbb Lake védekezett kiválóan, majd az ellentámadásnál Perl nem hibázott, már 7 pontos volt az előny (33-26).  A vendégek időkérése után Lake a másik palánknál is megmutatta, mit tud, kialakítva ezzel az eddigi legnagyobb különbséget (35-26). Pongó triplája után ismét a hazaiak 31-ese villant, majd Perl büntetői után már 10 volt közte (36-26). Ruják András 2 pontja után Benke talált be kintről, majd Ciric dobott egy duplát. Egy tetszetős Curry-Váradi összjáték után megint csak Budimir jött és megszerezte 21.! pontját, ezzel a szünetben 45-35-öt mutatott az eredményjelző.

3. negyed

Mindkét oldalon 1-1 sikertelen triplakísérlet volt a második félidő első momentuma, majd Pongó szerezte meg az első pontokat, amire Washington hármassal válaszolt (48-37). Ezután fordított volt a szituáció, Váradi duplájára tudott Ruják triplával felelni (50-40). Budimir ott folytatta, ahol abbahagyta, ezúttal triplával köszönt be, majd Curry is ugyanezt tette a másik oldalon (54-43).  A Pécs horvát légiósa továbbra is egészen elképesztő mennyiségben szórta a pontokat, majd Diggs is beköszönt távolról, ezzel 5 pontra zárkózott a baranyai együttes (54-49).  Benke szerzett rövid idő leforgása alatt nagyon fontos 5 pontot, így ismét visszaállt a 10 pontos különbség (59-49), időt is kért a vendégek vezetőedzője. Az időkérés után Diggs büntetőzött, majd ismét jött Benke (61-50). Perl is bedobta a megítélt büntetőket, majd jöttek Budimir és Ciric újabb pontjai (63-55).  Hooker osztott ki egy szép aszisztot Lake-nek, ezzel ért véget a harmadik negyed, az állás pedig  65-55 volt a Falconak az utolsó felvonás előtt.

4. negyed

Filipovity indította az utolsó negyedet, majd Bíró Olivér szerezte meg első pontjait, rögtön 3-at is, majd egy újabb hazai duplának köszönhetően gyorsan 14 pontra hízott a hazai előny (72-58). Pécsi időkéréssel folytatódott a mérkőzés, amit Ciric pontja követett, majd jött az újabb Bíró-tripla. Horti is növelte a pontjainak számát, majd Ruják dobott jól a büntetővonalról (75-63). Diggs csak az egyik büntetőt tudta bedobni, amit Hooker-dupla követett, majd Perl jött és faulttal együtt be is dobta, a büntető is jó volt (80-64). Ezt nagyjából 30 másodperc elteltével megismételte, így már 19-cel ment a Falco együttese (83-64). Ezekben a percekben a pécsieknek nem igazán sikerültek a támadások, rendre hibáztak, a lepattantók pedig a sárga-feketékhez kerültek, amiket sikerült kosárra váltani. Ez a mérkőzés sem múlhatott el Filipovity-tripla nélkül, amivel már 22 pontos volt az előnye a vasiaknak (86-64). 4 perccel a vége előtt Lake is faultos kosarat szerzett, majd a büntetőnél sem hibázott, a mérkőzés eddigi legnagyobb különbsége alakult ezzel ki, méghozzá 25 pont (89-64). Krivacevic pályára lépése után szinte rögtön triplával mutatkozott be (92-64). A Pécs láthatóan elkészült az erejével, a Falco pedig sorozatban dobta a triplákat, ezúttal Curry neve mellé jegyezhettünk fel újból 3 pontot. Hosszú idő után Reddic is betalált ismét, ezzel már csak 3 pontra volt a hazai együttes a 100-as határtól (97-69).  Curry büntetőzött jól, majd Krivacevic érkezett ismét, beállítva ezzel a 101-69-es végeredményt.

A Falco magabiztosan, igazi erődemonstrációt tartva nyerte meg a mérkőzést, esélyt sem adva a Pécs együttesének. A vasiaknak január 4-én folytatódik a bajnokság, méghozzá a Zalaegerszeg otthonában.

Csirke Ferenc, a vendég Pécs edzője
-Először is szeretnék gratulálni a Falconak. A mérkőzés alapvetően két részből állt, az 1-3. negyed volt az első része, a negyedik negyed pedig a második rész. Az utolsó felvonásra 10 pontos hátránnyal érkeztünk, ami még ledolgozható lett volna, csakhogy a húzóembereink elfáradtak, a többiek pedig nem igazán tudtak hozzátenni a mérkőzéshez ebben a szakaszban. Sok volt az eladott labdánk, sok könnyű kosarat ajándékoztunk az ellenfélnek, amit könyörtelenül ki is használtak. Boldog új évet mindenkinek!

Gasper Okorn, a Falco edzője
-Nagyon elégedett vagyok azzal a teljesítménnyel, amit ma nyújtottunk. Türelmesen játszottunk, vártunk a megfelelő pillanatokra, nem kapkodtuk el a helyzeteinket, ami eredményre vezetett, hiszen folyamatosan tudtunk a Pécs fölé kerekedni. Az ellenféltől külön szeretnék gratulálni Veljko Budimirnek, hihetetlen teljesítményt nyújtott ma. Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kívánok!

Veljko Budimir, a vendég Pécs játékosa

-Gratulálok a Falconak a megérdemelt győzelemhez. Az egészen szezonban kiválóan játszanak, és ez ma is így volt. A hibáinkat rendszerint megbüntették, egy ilyen kaliberű csapat ellen nem szabad ilyeneket elkövetnünk, mert ennek ez lesz a vége és 101 kapott pont. Boldog új évet mindenkinek!

Váradi Benedek, a Falco csapatkapitánya

-Köszönjük a szurkolóknak a támogatást. A kapott 69 pont azt mutatja, hogy a védekezésünk jól összeállt erre a mai mérkőzésre. Készültünk rá, hogy eljön az a pillanat, mikor elfáradnak és felőrüljük őket, ez szerencsére így is lett, az utolsó negyedben már látszott, hogy elfogytak és nem tudtak úgy teljesíteni sem támadásban, sem pedig védekezésben. Nagyon örülök, hogy ennyire egyben van a csapat. Boldog Új évet Mindenkinek!

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.