2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Az utolsó negyedben állva hagyta a Brindisit a Falco, és életben tartotta továbbjutási esélyeit

Az utolsó esélyt ragadhatta meg a Falco, hogy bejuthasson Európa legjobb 16 csapata közé. Ehhez Gasper Okorn együttesének a Brindisit kellett legyőznie hazai pályán, a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában. Váradi Benedekék fantasztikus utolsó negyedet produkálva 93-83 arányban meg is nyerték a mérkőzést, így maradt még esély a továbbjutásra.

Falco-Vulcano Energia KC - Happy Casa Brindisi 93-83 (26-23, 18-30, 24-17, 25-13)

Falco KC: Reddic 22, Curry 8/3, Washington 6, Váradi 11/6, Benke 6   Cserék: Perl 18/3, Hooker 4, Lake-, Filipovity 18/9

Brindisi: Banks 18/12, Gaspardo 5/3, Thompson 5/3, Stone 19/15 Ikangi-   Cserék: Brown 4. Sutton 14, Zanelli 5/3, Campogrande 13/6

I. negyed

A mérkőzés előtt, valamint az első támadásoknál is a vasárnap tragikus körülmények között elhunyt kosárlegendára, Kobe Bryant-re emlékezett az Arena Savaria. A csapatok egy Kobe-t ábrázoló pólóban melegítettek, a mérkőzés gyászszünettel kezdődött, majd a nagyszerű játékos 24-es mezszámára utalva a csapatok az első támadásnál lepörgették a 24 másodperces támadóidőt.

Mindkét oldalon egy-egy rossz támadással indult a mérkőzés, majd Reddic szerezte meg az első kosarat a mérkőzésen. Stone részéről jött a válasz tripla formájában, ezzel volt 2-3 az állás a 3. percben. Gaspardo duplájával módosult 2-5-re az állás, majd gyorsan jött Washington és 2 Falco-pont (4-5). Stone zsákolása kimaradt, az ellentámadásból pedig jöhetett 2 Falco-büntető, a csapatkapitány, Váradi Benedek pedig ki is egyenlített (5-5), majd megint az ő kosara érkezett, ezzel már a Falcónál volt az előny (7-5). A kezdeti megilletődöttség után felvette a ritmust a szombathelyi gárda, és Washington vezetésével 11-5-re vezettek az 5. percben, és hogy tovább szomorítsák az ellenfelet, Váradi is eredményes volt kintről, 14-5-nél pedig időt kért a Brindisi. Az időkérés után Stone faragott az olaszok hátrányából rögtön 4 pontot, ezzel 5-re zárkózott a vendégcsapat (14-9). Perl duplájára Thompson válaszolt kintről, aztán ismét a hazaiak 9-ese jött, és ő is dobott egy triplát (19-12). Perl büntetői után Stone tovább szórta a pontokat, már 10-nél járt (20-15). Reddic újabb pontja következett, majd Sutton iratkozott fel a pontszerzők közé, másfél perccel a negyed vége előtt 21-17 volt az eredményjelzőn. Olasz büntetők következtek, majd Sutton zsákolása, hamar ledolgozta hátrányát a Brindisi, és 21-21 volt 1 perccel a negyed vége előtt. Reddic kosara jókor érkezett, de Banks révén gyorsan egyenlítettek a vendégek. Az utolsó másodpercekben aztán érkezett Filipovity rettentő fontos triplája, az első 10 perc után 26-23-ra vezetett a Falco.

II. negyed

Hooker duplája után 5 ponttal meglépett a Falco, de Sutton révén tartották a lépést a vendégek (28-25). Stone továbbra is megállíthatatlan volt, majd egy kétes szituáció után Sutton zsákolt nem túl szimpatikusan (28-30). Mindkét oldalon jött egy-egy tripla, majd 31-35-nél Gasper Okorn döntött úgy, hogy időt kér, és megpróbálja rendezni a sorokat. A timeout után Perl kosara érkezett fontos pillanatban, majd Filipovity szedte össze a lepattanót, és harcolt ki büntetőt (34-35). Olasz oldalon folytatódott a jó kinti dobóforma, megint triplával léptek meg, a 15. percben 34-38 volt az állás a vendégeknek. Zanelli sem akart kimaradni a sorból, ő is dobott egy hármast, amivel már 7-tel ment a Brindisi (34-41). Brown első pontjai után Váradi is beköszönt, majd Campogrande könnyű kosara után újabb hazai időkérés következett 36-45-nél. Ismét Sutton pontjai következtek, majd Perl gondoskodott róla, hogy ne kerüljön 10-en kívülre a Falco (38-47). Elképesztő feszültség uralkodott a csarnokban, egymást követték a furcsábbnál furcsább bírói ítéletek, amiket a hazai szurkolók nem hagytak szó nélkül. Perl faultos kosara nagyon kellett, 40-48 volt az állás másfél perccel a szünet előtt. Megintcsak egy vitatott helyzet után jött Campogrande kosara, majd az ő hibája után dobhatott Perl 2 büntetőt, jó is volt mind a kettő (42-50). Ebben a negyedben egyértelműen ő vitte a hátán a Falcót ponterős játékával, a negyed végén pedig Reddicnek osztott ki egy zsenális asszisztot. Az utolsó másodpercekben érkezett még egy olasz tripla, ezzel a szünetben 44-53-ra vezetett a Brindisi.

III. negyed

Banksé volt a negyed első kosara, majd Washington gyarapította a pontjai számát (46-55). Curry átadása után Reddic szerzett könnyű kosarat, amivel 7-re zárkózott a Falco (48-55). Fontos lepattanókat szerzett ezekben a percekben a sárga-fekete együttes, majd Reddic már 13. pontját szerezte. Hullámvölgybe került az olasz gárda, egy gyors indítás után Currynek köszönhetően már csak 3 pont volt az előnyük (52-55). Reddic büntetőzött jól, a pályára pedig érkezett Filipovity Washington helyére. Gaspardo törte meg a vendégek pontcsendjét, ráadásul egy triplával, de Perlnek köszönhetően nem tudott meglépni a Brindisi. A Falco védekezése nagyon összeállt erre a negyedre, az olaszok mindössze 5 pontra voltak képesek 5 és fél perc alatt. Filipovity triplájával volt hosszú idő után ismét döntetlen az állás, 58-58-nál pedig az olaszok kértek időt. Váradi dudaszós triplája után felrobbant a csarnok, ismét a Falcónál volt az előny (61-58). Reddic is szépen termelt, már a 16. pontját szerezte,így 5 pontos volt a hazai előny (63-58). Némi közjáték után mind a két csapat dobhatott két-két büntetőt: vendégoldalon Sutton nem hibázott, Curry 50%-kal dobta (64-60). Az olaszok elszámolták a következő támadásukat, nem volt ideális helyzet, amiből dobniuk kellett, a lepattanó a Falcóé lett, majd Benke zsákolt egy óriásit (66-60). Hosszú idő után ismét pontot szerzett Stone, ráadásul hármat, majd Banks is, pillanatok alatt eltűnt a 6 pontos hazai előny (66-66). A Falco időkérése után Reddic harcolta ki az 5. olasz személyi hibát, jöhetett a két büntető, ami ugyan kimaradt, de a lepattanóból Benke szerzett kosarat. Sutton pontjaival ismét egyenlő volt, majd a negyed végén Banks duplájával már a vendégek vezettek 68-70-re az utolsó 10 perc előtt.

IV .negyed

Perl ziccere épphogy nem csorgott be, Brown kosarával így már 4-gyel ment az olasz csapat (68-72). Reddic és Benke révén gyorsan 74-72 lett, újra a Falcónál volt az előny. Perl továbbra is nagyon fontos pontokat szerzett, 7 perccel a vége előtt 76-72 volt a Falcónak. Mindkét csapat kapkodósra vette a figurát, Gasper Okorn hiába próbálta nyugtatni az övéit, többször is túl hamar próbálta a Falco befejezni az akciókat kintről. Filipovity pontjai nagyon kellettek, 14. pontjával már 6-tal ment a Falco (80-74). Hihetetlen indulatok szabadultak fel a csarnokban, a szurkolókat a biztonsági embereknek kellett megfékezni, hogy ne legyen komolyabb dulakodás. Miután újra a kosárlabdáé volt a főszerep, Campogrande triplája érkezett, majd Hooker szerzett újabb 2 pontot. Curry triplája nagyon-nagyon kellett, a szurkolók teljes extázisban buzdították a sárga-feketéket 85-77-es állásnál. Ismét Reddicről jött az 5. vendég hiba, a két büntetővel pedig már 10 pont volt a Falco előnye 2 perccel a mérkőzés vége előtt. Banks triplája adott némi reményt az olaszoknak, de Filipovity kosarával  és Váradi lepattanójával jó helyzetbe került a Falco (89-80). Curry újabb pontjaival 91-80 volt, itt már a szurkolók is érezték, hogy megvan a nagyon fontos győzelem. Fél perccel a vége előtt ismét Filipovity érkezett, majd Banks triplája, de ez már nem befolyásolt semmit, a Falco rettentő fontos mérkőzést nyert meg 93-83 arányban ezzel a fantasztikus utolsó negyeddel.

Elképesztően nehéz és fordulatos mérkőzést tudott megnyerni a szombathelyi gárda, ami önbizalmat adhat az utolsó, Neptunas elleni idegenbeli találkozóra, ahol győzelem esetén nem lehetetlen a továbbjutás. A Falcóra hétvégén bajnoki mérkőzés vár, Perl Zoltánék az Oroszlány otthonába látogatnak szombaton.

Luca Campogrande, a Brindisi játékosa

– Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A mérkőzés végére elfáradtunk, főleg az utolsó negyedre, nekik pedig minden sikerült. Megyünk előre, fontos mérkőzések várnak még ránk a szezonban.

Francesco Vitucci, a Brindisi vezetőedzője

– Nem tudom, mi történt velünk a második félidőben. Az első játékrészben rendben voltak a dolgok, kontrolláltuk a mérkőzést, a második periódusban viszont átvette az irányítást a Falco. Mi sokkal többet hibáztunk, nem tudtuk megszerezni a kulcsfontosságú labdákat egyik palánk alatt sem, ez pedig megbosszulta magát. Nagyon sűrű a program, egymást követik a mérkőzések, a vasárnapi mérkőzésünk, úgy tűnik, most jött ki rajtunk minden tekintetben.

Perl Zoltán, a Falco játékosa

– Az első félidőben láthatóan nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna, nem tudtuk ráerőltetni a játékunkat a Brindisire. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, és a második félidőben tudtunk váltani védekezésben és támadásban is egyaránt. Nagyon örülök, hogy sikerült nyernie a csapatnak, megyünk tovább, és a Neptunas ellen is a maximumot fogjuk nyújtani.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője

– Két részből állt a mérkőzés. Az első félidőben nem azt láttam, amit szerettem volna, viszont a szünet után összeszedték magukat a srácok, és megváltozott ennek köszönhetően a játék képe. Lepattanózásban is sikerült javulnunk, ami az egyik kulcsa volt a győzelmünknek. Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg, fontos győzelmet arattunk, ami nagyban köszönhető a fantasztikus szurkolóinknak is.

FRISSÍTVE:  Mivel a Bonn nyerni tudott a Dijon ellen, így elszálltak a sárga-feketék továbbjutási esélyei, már matematikailag sem juthatnak be a legjobb 16 közé.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.