2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Nincs meg az újabb bravúr, szoros mérkőzésen maradt alul a Falco a Zaragozával szemben

Az új esztendő első Bajnokok Ligája mérkőzésén a csoport 7. helyén álló Zaragoza együttesét látta vendégül a Falco. A rendkívül fordulatos, végletekig kiélezett mérkőzés hajráját a spanyolok bírták jobban, így 70-77-re legyőzték a sárga-feketéket, akik így elveszítették hazai veretlenségüket.

Az ellenfél csapatáról így ír a Falco KC hivatalos oldala:

A spanyol gárda remek szezont fut, a hazai bajnokságban a kiemelkedő harmadik helyet tudhatják magukénak, de a szezonban már legyőzték a Real Madrid és Barcelona duót is, előbbit 84-67-re, utóbbit 89-83-ra. A Zaragoza talán legnagyobb tehetsége Carlos Alocén. A 19 éves irányító zaragozai születésű, itt is lett a legfiatalabb debütáló a spanyol élvonalban (15 évesen és 10 hónaposan) a királyi gárda ellen. A 2018-19-es idény végén lecsapott rá a Real Madrid, azonban ezt a szezont kölcsönben nevelőegyesületénél tölti. Alocén a BL-ben 8,4 pontot, 3,9 lepattanót és 4 gólpasszt átlagolt eddig. Nem véletlenül szerepel a neve számos játékosmegfigyelő noteszában. Információink szerint több NBA-csapat európai játékos-felderítője - közöttük Dávid Kornél – is az Aréna Savariában figyeli majd a történéseket és Alocén játékát. Bízunk benne, hogy ez a meccs azonban a mieink jó játékáról marad majd emlékezetes.

Falco-Vulcano Energia KC - Casademont Zaragoza 70-77 (17-19, 22-23, 16-19, 15-16)

Falco KC: Reddic 6, Washington 3, Perl 14, Váradi 10/6, Benke 4   Csere: Curry 8/6, Bíró-, Hooker 6, Lake 4, Filipovity 15/9

Casademont Zaragoza: Justiz 10, Barreiro 3/3, Seeley 18/9, Benzing 7/3, San Miguel 4   Csere: Brussino 19/15, Radovic 9/3, Alocen 3/3, Vazquez 4, Ennis-

I.negyed

A Falco együttese a Reddic, Washington, Perl, Váradi, Benke összeállításban kezdte meg a mérkőzést. Spanyol kosárral indult a meccs, Seeley köszönt be egy duplával, majd rögtön jelentkezett egy triplával is, amire Váradi válasza jött szintén hármas formájában. Egy szép egyéni megmozdulást követően aztán Benke révén már 5-5 volt az állás 2 perc elteltével. A vendégeknél ismét Seeley szállította a pontot, majd Benzing is megszerezte első pontjait (5-9). Rövidebb pontcsend után Váradi jött ismét egy duplával, majd a spanyol kosár után Perl dobása is utat talált a gyűrűbe (9-11). A hazaiak 9-ese előbb ismét beköszönt, majd adott egy fantasztikus asszisztot Reddicnek, aki nem hibázott, így már a sárga-feketéknél volt az előny (13-11). Sajnos ezek után Seeley pillanatai következtek: előbb egy triplával, majd egy jó átadással vétette magát észre, ezzel 3 pontos volt a vendég előny 2 perccel a negyed vége előtt (13-16). Perl 1 pontra csökkentette az előnyt, de aztán ismét Seeley kinti dobása akadt be, ezzel 15-19 volt az állás. A negyed utolsó kosara Reddicé volt, így az első negyed végén 2 pontos volt a spanyolok előnye (17-19).

II. negyed

Vazquez duplája volt a második negyed első momentuma, majd jött a már szokásosnak mondható Filipovity-tripla (20-21). A másik oldalon Brussinonak is bejött a kinti dobása, majd Perl büntetőzött (21-24). A spanyolok rendkívül jó dobóformát fogtak ki a mai napon, Brussino után Alocen is dobott egy triplát, így már 6 pontos volt a zaragozaiak előnye (21-27). Hazai időkérés után folytatódott a mérkőzés, méghozzá egy Radovic-duplával, majd a mérkőzésen először érkezett Lake a pályára. Radovic újabb kosarának köszönhetően először volt 10 pont a két csapat között, de jött Hooker és egy duplával majd egy kitűnő átadással jelentkezett, amit Lake váltott kosárra, így már csak 6 ponttal mentek a spanyolok. Ezt követően Filipovity-pontok következtek büntetőből, majd Lake kiváló védekezése, amiből aztán érkezett a tripla ugyancsak Filipovitytól (30-31). A vendégek időt is kértek a rövidzárlat után, de újabb Falco-pontok következtek Lake-nek köszönhetően. A spanyoloktól San Miguel büntetőzhetett, majd Seeley triplája jött le a gyűrűről (32-33). Justiz és San Miguel gyors egymásutánban szerzett 4 pontja után időt kért Gasper Okorn (32-37). Az időkérés után Ron Curry állt bele egy triplába, ami sikeres is volt, az előny pedig 2 pontra csökkent (35-37). A másik oldalon Seeley duplája jött, majd Hookeré hazai oldalon, 29 másodperccel az első félidő vége előtt pedig spanyol időkérés következett. A negyed utolsó másodperceiben Curry büntetőzhetett, majd Barreiro még dudaszó előtt dobta el a tripláját, így a szünetre 39-42-es spanyol vezetéssel mehettek a csapatok.

III. negyed

Radovic-triplával indult a második félidő, majd Washington kísérlete jött le a gyűrűről. Az amerikai légiós másodszorra már nem hibázott, faulttal együtt dobott kosarat, majd a büntető is bement (42-45). Justiz pontjai következtek vendég oldalon, majd Seeley büntetőzött 50%-os mérleggel (42-48). Perl növelte tovább pontjainak számát egy duplának köszönhetően, majd Justiz oldotta meg szépen a palánk alatt (44-50).  Nem kellett sokat várni Perl újabb pontjaira, majd Váradi talált be kintről, ezzel 1 pontra zárkózott a Falco (49-50). Tovább folytatódott a Perl-show: először ő maga szerzett újabb pontot, majd egy szenzációs összejáték után Váradival hosszú idő után újra a hazaiaknál volt az előny (52-50). Ezekben a percekben tanácstalan és pontatlan volt a spanyolok támadójátéka, a lepattanókat rendre begyűjtötte a Falco, támadásban pedig Curry szállította az újabb triplát, ezzel már 55-50 volt a sárga-feketéknek. Washingtonnak ezúttal nem volt szerencséje a büntetőkkel, amit Benzing egy triplával ki is használt, így a 7 pontos előny helyett 55-53-ra zárkózott a Zaragoza együttese. Brussino aztán egymás után 2 triplát is dobott, majd büntetőből is eredményes volt, így 6 ponttal ismét a spanyolok léptek meg (55-61). A Falco már nem tudott az utolsó támadásból kosarat szerezni, így az utolsó felvonás előtt 55-61 arányban a Zaragozánál volt az előny.

IV. negyed

Vazquez duplája adta meg az alaphangot az utolsó negyednek, majd Lake révén tartotta a lépést a Falco a spanyolokkal (57-63). Brussino ott folytatta, ahol az előző negyedben, ismét kintről talált be (57-66). Hazai időkérést követően folytatódott a mérkőzés Justiz büntetőkkel, majd a másik oldalon Hooker is a büntetővonalról próbálkozhatott (59-68). Benke pontjainak köszönhetően próbált zárkózni a Falco együttese, majd Filipovity faragott tovább a hátrányból (63-68), a vendégek pedig időt is kértek. Justiz szerezte meg 10. pontját, majd Reddic jött hazai oldalon és gondoskodott arról, hogy továbbra is szoros legyen a mérkőzés. A Dijon elleni meccs hőse, Filipovity ismét őrülten fontos triplával érkezett, ezzel már csak 2 pont volt a spanyol előny 3 perccel a meccs vége előtt (68-70). Vendég oldalon Benzing dobott duplát, de Perl büntetőivel továbbra is nyitott volt a mérkőzés (70-72). 2 perccel a vége előtt az egész mérkőzésen hihetetlen hatékonysággal dobó Brussino jelentkezett ismét egy triplával, nehéz helyzetbe hozva ezzel a Falco együttesét (70-75). 35 másodperccel a mérkőzés vége előtt időt kért Gasper Okorn. Brussino zsákolt még egyet a végén, amivel kialakult a 70-77-es végeredmény.

A Falco együttese egy hihetetlen sorozat után veszítette el a veretlenségét hazai pályán a Bajnokok Ligájában. Gasper Okorn együttesének nincs sok ideje a következő megmérettetésig,  ugyanis szombaton ismét hazai mérkőzés vár a csapatra a bajnokságban a Szeged ellen, míg január 15-én Bonnba utazik a csapat, hogy folytassa BL szereplését.

Porfirio Fisac:

- Nagyon kemény mérkőzést játszottunk egy kiváló ellenféllel szemben. Tudtuk, hogy mire számíthatunk a Falco együttesétől, ennek megfelelően készültünk az összecsapásra és megbeszéltük, hogy mit kell játszanunk, amit a srácok maximálisan be is tartottak. Különösképp a védekezésünkkel vagyok elégedett,  nagyon jól olvastuk a hazaiak játékát és állítottuk meg őket támadásban. Örülök ennek a fontos győzelemnek és gratulálok a csapatnak.

Gasper Okorn

Először is a közönségnek szeretném megköszönni a támogatást. Másodszor annak ellenére, hogy kikaptunk, nem tudok elégedetlen lenni, hiszen végig meccsben tudtunk maradni egy kiváló játékerőt képviselő ellenféllel szemben. Volt néhány olyan kulcsmomentuma a mérkőzésnek, amiből nem mi jöttünk ki jobban, ha ott másként alakulnak a dolgok, talán mi vagyunk a mérkőzés győztesei, de ez már a múlt. Egy vereség sosem jön jókor, de megyünk tovább és ugyanúgy harcolunk a céljainkért.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.