2024.03.28., csütörtök  •  Gedeon, Johanna napja
ESZ-kutatás
Fölényes győzelem, 33 pontot vert a Falco a Szedeákra

A Bajnokok Ligája után a bajnokságban is hazai pályán lépett pályára a Falco együttese. Váradi Benedekék a tabella utolsó előtti helyén álló Szedeák csapatát fogadták. A vendégek az első félidőben még tartani tudták a lépést a vasiakkal, az utolsó 2 negyedre azonban elfogytak, így a listavezető 99-66 arányban, magabiztosan gyűjtötte be újabb győzelmét.

Falco-Vulcano Energia KC - Naturtex-SZTE-Szedeák 99-66 (24-18, 21-20, 26-19, 28-9)

Falco KC: Curry 8/6, Bíró 9/3, Váradi 14/6, Lake 17, Filipovity 16/6  Csere: Perl 13/3, Benke 8/3, Körmendi 2, Hooker 2, Krivacevic 10/3, Verasztó-

Naturtex Szedeák: Asbury 20, Milisavjevic 12/12, Wirth-, Krapic 13/6, Curry 13/6  Csere:  Vágvölgyi 2, Balogh-, Mayer-, Olasz 4, Kerpel-Fronius 2, Polányi-

I.negyed

A Falco a Curry, Bíró, Benke, Lake, Filipovity ötössel kezdte az összecsapást. Szegedi kosárral kezdődött a mérkőzés Asbury révén, majd közel 2 percig nem esett kosár egyik oldalon sem. A csendet Váradi Benedek törte meg, ezzel volt 2-2 az állás a 3. percben. Krapic duplájának köszönhetően aztán ismét a Szedeáknál volt az előny, majd egy Milisavjevic-tripla után már 2-7 volt az eredményjelzőn. Lake révén zárkózott a Falco, majd Asbury újabb pontjaival 4-9-re ment a Szeged. Hazai oldalon is megszületett az első tripla Bíró Olivér révén, ezzel 2 pontra zárkózott a Falco, majd Lake egalizált (9-9). 4 perccel az első negyed vége előtt Váradi engedett el egy kinti dobást, majd Asbury duplája után Filipovity is kintről volt eredményes (15-11). Lake büntetői kimaradtak, amit Morris nem hagyott kihasználatlanul, ő is megszerezte első pontjait a mérkőzésen (15-13).  Perl Zoltán is feliratkozott a pontszerzők közé 2 jó büntetővel, majd jött Filipovity és már 6 pont volt a különbség (19-13). Igazi triplaeső jellemezte már az első negyedet is, Milisavjevic és Curry is jól dobott kintről, majd Morris Curry szerezte meg újabb pontjait (22-18). A negyed utolsó másodperceiben Bíró Olivér oldotta meg szépen a ziccert, ezzel az első 10 perc után 24-18 volt a Falconak.

II. negyed

Ismét Asburyé volt az első kosár, majd a második is, ezzel már 10 pontos volt a Szeged játékosa. Krivacevic első pontjai nem sokat várattak magára, pályára lépése után rögtön faulttal együtt dobott kosarat, majd Benke büntetőzött jól, így visszaállt a 6 pontos differencia (28-22). Perl duplájával már 8 volt közte, a vendégek edzője, a korábbi Falco-tréner, Srecko Sekulovic pedig időt is kért (30-22). Az időkérés után Vágvölgyi jelentkezett duplával, majd a kiváló napot kifogó Asbury révén 4-re zárkózott a Szeged (30-26). Hogy ne örülhessenek sokáig a vendégek, arról Filipovity gondoskodott egy újabb triplával (33-26). Perl ismét rendkívül ponterősen játszott, az ő újabb pontjaival már 9 pontos volt az előny, Krapic ráadásul hibázott a büntetőinél (35-27). Ugyanez nem mondható el Hookerről, ő magabiztosan dobta be mindkét kísérletét, ezzel már 10 volt a két csapat között (37-27). Milisavjevic újabb hármasával próbált lőtávolon belül maradni a vendég csapat, majd Kerpel-Fronius oldotta meg szépen a palánk alatt (37-32). Milisavjevic nem tudott hibázni kintről, de jött Krivacevic zsákolása, tartották előnyüket a sárga-feketék (39-35). A hazaiak 22-ese a büntetővonalról is eredményes volt, csakúgy, mint Curry a másik oldalon, ráadásul háromszor is (40-38). Ezekben a percekben a büntetőké volt a főszerep, Váradi is dobhatott kettőt, nem is hibázott, ahogyan Benke sem (45-38).  Fél perccel a második negyed vége előtt Lake blokkolt egy óriásit, ami a félidő utolsó momentuma is volt egyben, a szünetre 7 pontos hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok (45-38).

III.negyed

Curry duplája nyitotta a harmadik negyedet, majd Krapic révén jött két kimaradt büntető a vendégek részéről. A Falco nagyon elkapta a fonalat, Curry, Filipovity és Lake is újabb pontokat szerzett, a különbség 16 pontra nőtt villámgyorsan (54-38). Sekulovic mester is érezte ezt, nem is várt sokat az időkéréssel. Az időkérés után Váradi szerzett labdát és vitte végig, majd nem sokkal később ismét ő volt eredményes. A másik oldalon Morris Curry dobott rövid idő leforgása alatt 2 triplát, majd Asbury faragott tovább a hátrányból (58-46). A negyed eleji rövidzárlat után kezdett éledezni a Szeged, Krapicnak is jött a triplája, Lake azonban 10-en kívül tartotta a vendégeket (60-49). Krapic ezúttal jól büntetőzött, de Váradi triplája nagyon jókor jött (63-51). Filipovity próbálkozhatott a büntetővonalról, nem is hibázott, így tovább nőtt az előny (65-51). Védekezésben nagyon fontos lepattanókat tudott begyűjteni a hazai együttes, Lake nagyon hasznosan és jól védekezett az egész mérkőzésen. Filipovity újabb büntetőire Krapic révén jött a válasz, majd Asbury a duplájának köszönhetően már 16 pontnál járt. Ebben a negyedben Filipovity lépett elő első számú pontfelelőssé, ő is 16-nál járt már a mérkőzésen, majd Perl gyarapította tovább pontjai számát 5 másodperccel a negyed vége előtt, így az utolsó felvonás előtt 71-57 volt az állás a hazaiaknak.

IV.negyed

A változatosság kedvéért ismét Asbury nevéhez fűződött a negyed első kosara, majd Perl duplája érkezett (73-59). A hazaiak 9-ese ezúttal egy triplába állt bele, ami jó is volt, majd Benke is megtette ugyanezt, így már 20 pontos volt az előny (79-59). Krapic is jól engedte el kintről, majd Lake zsákolt egyet. Krivacevic pontjai után már 21-gyel ment a Falco, a Szeged büntetőkkel sem tudott zárkózni. Lake az ellenfél palánkja alatt is kiváló teljesítményt nyújtott, rendre jól oldotta meg a palánk alatti helyzeteket, már 14 pontos volt a mérkőzésen. (87-64). Krivacevic jelentkezett újabb triplával, a mérkőzésen először pedig Verasztó Péter is pályára lépett (90-66). Lake is büntetőzhetett, majd ismételten kiválóan dolgozott a palánk alatt, ezzel már 17. pontját szerezte meg (93-66). A hajrában Körmendi Bence is lehetőséget kapott, Bíró Olivér pedig újabb pontokat szerzett (97-66). Az utolsó másodpercekben aztán Körmendi Bence is megszerezte első pontjait, beállítva ezzel a 99-66-os végeredményt.

A Falco végig kiválóan játszva, magabiztosan nyerte meg a mérkőzést, egy pillanatig sem forgott veszélyben a sárga-feketék győzelme. Gasper Okorn csapatára szerdán Bajnokok Ligája mérkőzés vár, Bonnba utaznak a sárga-feketék a sorozat folytatásában.

Srecko Sekulovic, a Szedeák vezetőedzője

-Először is szeretném megköszönni azt a fogadtatást és szeretetet, amit ma a mérkőzés előtt, közben, és után kaptam a hazaiaktól. Ami a találkozót illeti, az első 2 negyedben egyenrangú ellenfelei voltunk Magyarország jelenleg legjobb csapatának, a második félidőre viszont kijött az, hogy a Falco mennyire mély kerettel rendelkezik. A mérkőzés azon szakaszára sajnos elkészültünk az erőnkkel és megmutatkozott, hogy melyik csapat a jobb, egyértelműen kijött a különbség. Vannak sérültjeink, Morris Curry az első mérkőzését játszotta a mai napon, ha összeáll a csapat teljesen, okozhatunk meglepetéseket a bajnokság hátralévő részében.

Morris Curry, a Szedeák játékosa

-Nagyon nehéz mérkőzés van a hátunk mögött, tudtuk, hogy a Falco ellen egyáltalán nem számíthatunk könnyű mérkőzésre. Nekem ez volt az első találkozóm új csapatomban, még idő kell, hogy teljesen beilleszkedjek, de mindent meg fogok tenni, hogy hasznára legyek a csapatnak a későbbiekben.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője

-Gratulálok a csapatnak, külön öröm, hogy egy ilyen hétközi mérkőzés után ilyen teljesítményt tudtunk nyújtani. Annak is örülök, hogy a mai mérkőzésen olyan játékosok is fontos szerephez tudtak jutni, akik eddig esetleg kevesebbet játszottak, például Krivacevic Márkó, aki nagyon jó teljesítményt nyújtott ma. Fontos mérkőzés következik szerdán, már arra kell koncentrálnunk, hogy a továbbjutási reményeinket életben tartsuk.

Filipovity Márkó, a Falco KC játékosa

-Jól felkészültünk a mai mérkőzésre, amit elterveztünk, azt 100%-osan megvalósítottuk. Hazai pályán kötelező volt a győzelem, ez szerencsére nem forgott veszélyben, a közönséget is ki tudtuk szolgálni. Sok játékos szóhoz jutott és nagyon jó teljesítményt nyújtottak, ami külön pozitívuma volt ennek a mérkőzésnek.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 11. szám - 2024.03.22.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Lomtalanítás: házhoz mennek idén is a lomokért Szombathelyen
Elkezdődött a lomtalanítási akció. A korábbi évekhez hasonlóan a SZOVA idén is bejelentéses és házhoz menő rendszerben is szállítja a hulladékot a tavaszi időszakban a keleti városrészen, ősszel pedig a társasházas övezetekben.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.