2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Az utolsó negyed döntött, megvan az újabb Falco-siker a Kaposvár ellen

A Bonn elleni hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzés után a bajnokságban javíthatott a Falco együttese. A Gasper Okorn vezette sárga-feketék Kaposvárra látogattak, és a fantasztikus utolsó negyedbeli játékuknak köszönhetően 78-98 arányban meg is nyerték a mérkőzést.

Kaposvári KK  Falco-Vulcano Energia KC 78-98 (18-21, 25-26, 23-22, 12-29)

Kaposvár: Lalic 10, Ponjavic 6, Norfleet 15/3, Dramicanin 9 Krnjajski 2,   Csere: Davis 17/12, Hendlein 8/3, Bogdán 2, Baki 9/3

Falco KC: , Benke 11/9, Curry 10/6, Filipovity 16/6 Hooker 11/6, Reddic 4,   Csere: Bíró 3/3,  Váradi 9/3, Perl 18/3, Krivacevic- , Washington 6, Lake 10

Az első három negyed után nem feltétlenül nézett ki úgy, hogy a Falco 20 pontos győzelemmel utazhat haza Kaposvárról. Az Ivkovics Sztojan vezette somogyiak 30 percen keresztül egyenrangú ellenfelei voltak a listavezetőnek, többször is vezettek, és ha fordított is a sárga-fekete alakulat, folyamatosan ott loholtak a szombathelyiek nyomában. Az utolsó 10 percre 66-69-es állásal fordultak a csapatok, innentől azonban nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Perl Zoltánék egy 12-29-es negyedet produkálva állva hagyták ellenfelüket a hajrában, így újabb győzelmet könyvelhettek el a bajnokságban.

A  vasi együttesre igazán fontos mérkőzés vár 3 nap múlva, január 21-én, Váradi Benedekék a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzést játszanak hazai pályán a török Besiktas együttesével.

Sztojan Ivkovics , a Kaposvár edzője:

Három negyeden keresztül sikerült lépést tartanunk a Falcóval, ami, úgy gondolom, dicséretes. A dobóforma volt a kulcs, a statisztika is egyértelműen mutatja, hogy a mai napon, különösen a triplák tekintetében sokkal jobban dobott a Falco, ezek a hibák nem férnek bele egy ilyen ellenféllel szemben. Ha egy másik csapat ellen játszunk így, valószínűleg megnyertük volna a mérkőzést. Hiszem, hogy nem fogunk kiesni, és hogy realitás a középházi rájátszás, ehhez viszont fejben össze kell szedniük magukat a srácoknak.

Gasper Okorn, a Falco trénere

A győzelem ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett, főleg az első félidei teljesítménnyel, nem tudtunk megnyugtató előnyt kialakítani. Juvonte Reddic kipontozódása nem jött jól a csapatnak, de ezen szerencsére túl tudtunk lépni, ami viszont pozitívum. Az utolsó negyedet szerencsére jól kezdtük, gyorsan tudtunk pontokat dobni, és ezzel sikerült lezárni a mérkőzést.