Az idegenben lőtt gól átka: nyert, de mégis kiesett a kupából a Haladás a Honvéd ellen

Hosszabbítás után 2–1-re nyert a Haladás a Kispest ellen szerda este Magyar Kupa nyolcaddöntő mérkőzés visszavágón. A rendes játékidő – csakúgy, mint egy hete a fővárosban – 1–0 volt, a kétszer 15 perces ráadásban pedig mindkét gárda betalált.

A hazaiak a Gyurján – Tóth D., Schimmer, Devecseri, Németh M. – Holdampf, Kiss B., Illés, Bosnjak – Szalay – Jancsó tizeneggyel kezdtek, és bizony meglepték a piros-feketéket. Mátyus János vezetőedző váratlant húzott Jancsó centerként való szerepeltetésével, és „támadónk” góllal hálálta meg a bizalmat. A második játékrészben mindkét alakulat betalálhatott volna, de a csatárok rendre rosszul döntöttek a kapuk előtt.

Jött a hosszabbítás, és a 93. percben a csereként pályára lépő Tóth Barna 23 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot – 2–0-lal a Hali állt továbbjutásra. Aztán a 100. minutumban egy jobboldali kispesti szöglet után nem tudtak felszabadítani Devecseriék, Lovric balról kilőtte a hosszú sarkot. A hátralévő időben már igazi ziccer nem alakult egyik kapu előtt sem. Maradt a 2–1, a Haladás nagyszerűen küzdött, közel állt a továbbjutáshoz.