2024.04.24., szerda  •  György napja
AVUS-bravúr a BHSE otthonában: megvan az első győzelem

3 nappal a BVSC elleni mérkőzés után ismét a fővárosba látogatott Matajsz Márk együttese, azzal a reménnyel, hogy sikerül megszakítani a rossz sorozatot és pontokat elhozni a Honvéd otthonából. A bravúr sikerült egy rendkívül szoros mérkőzésen, 11-12 arányban múlták felül a szombathelyiek Szívós Mártonékat.

Honvéd – Avus 11-12 (3-1, 2-2, 3-4, 3-5)
Gólszerzők: Manhercz 3, Szívós, Fejős, Fülöp, Kardos 2-2, ill. Takács, Ekler 4-4, Irmes 2, Jovanovic, Turnai

Az aligator.hu beszámolója szerint Még húsz másodperc sem telt el a mérkőzésből, amikor büntetőből megszerezte a vezetést a Honvéd. Aztán nem egészen egy perc múlva Fülöp góljával két góllal vezettek a hazaiak. Kihagyott helyzetek itt, kihagyott helyzetek ott, két perccel a negyed vége előtt Takács találatával szépített az AVUS, ám emberelőnyből Fülöp ismét betalált (3-1).

A második negyedben két percnyi játék után már 5-1-et mutatott az eredményjelzőtábla – a vasiak támadásban gyengén teljesítettek. Ám Ekler Bendegúz és Irmes góljával a nagyszünetre két találatra (5-3) felzárkóztak a szombathelyiek.

A harmadik negyedben már felválta potyogtak a gólok, a Honvéd két gólnál jobban nem tudott meglépni a derekasan küzdő vendégek ellen.

A mindent eldöntő negyedik negyed 8-7-es hazai vezetésről kezdődött. Az AVUS Takács János góljával egyenlített – a végére igazi ki-ki meccs kerekedett. Két perccel a lefújás előtt Ekler Bendegúz emberelőnyből szerzett találatával 11-9-re mentek az aligátorok. Ám a dráma még csak ezután jött. A Honvéd kevesebb mint egy perc alatt Szívós büntetőjével és Manhercz akciógóljával egyenlített (11-11). Sőt, 34 másodperccel a lefújás előtt Szívós ismét büntetőt dobhatott, de Kovács Barnabás védett! A következő támadásnál Kovács ismét a helyén volt, majd egy másodperccel a vége előtt Turnai találatával 12-11-re megnyerte a meccset az AVUS.

Matajsz Márk:
- Ez a győzelem mindenképpen plusz erőt ad a csapatnak, és nagyon bízom benne, hogy bizonyos gátakat segített átszakítani. Ezen kívül azért is rendkívül fontos volt a győzelem, mert így más szájízzel megyünk a karácsonyi szünetre, hogy nyerni sikerült az utolsó mérkőzésen. Remélem, a srácok most már elhiszik, hogy érdemes keményen dolgozni, és ezután a győzelem után még jobban fognak hinni egymásban is.