2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
MOL Magyar Kupa: simán lépett tovább a Szombathelyi Haladás

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójában a zöld-fehérek hátrányból fordítva nyertek Csákváron: Végeredmény: 1-3.

A válogatott szünet után kupameccs várt ma délután a Halira: Csákváron lépett pályára Alekszandar Jovics együttese. A zöld-fehérek nem kezdték rosszul a mérkőzést, többet birtokolták a labdát, de helyzetekig nem jutottak el Kelemenék. A 16. percben aztán szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a házigazda: Tamás Nándor 12 méterről, jobbról helyezett a kivetődő Pálfi mellett a kapu jobb oldalába (1-0).

A találat után sem változott a játék képe, a vasiak mentek előre, a csákváriak kontrákra rendezkedtek be. A vasiak feltolták a védekezésüket, de igazi ziccert nem tudtak kialakítani az első fél órában Zelizi kapuja előtt.

A 35. percben viszont könnyedén egyenlíthettek volna a zöld-fehérek. Rácz tálalt Csernik elé, aki 14 méterről lőtt, Zelizi lábbal hárított. Ez nagy ziccer volt.

A 37. percben viszont jött a Haladás-találat! Csernik balról, 15 méterről tekerte a labdát a bal felső sarokba (1-1)!

A 42. percben kis híján ismét előnybe került a Fejér megyei társulat: Fejős lépett ki a védők között, majd 13 méterről elgurította a labdát Pálfi mellett – és a bal kapufa mellett is. A 43. percben a Haladás veszélyeztetett: Doktorics 18 méterről tüzelt, a labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.

Szünetre maradt az iksz, ami a látottak alapján igazságosnak volt mondható.

A második játékrészben is a Hali kezdett aktívabban, a játék áttevődött a hazaiak térfelére. Az 50. percben ismét Doktorics vette célba a csákváriak kapuját, de Zelizi könnyen védett.

Az 57. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Rácz tört be a 16-oson belülre a jobb szélen, centerezett, Baracskai pedig a saját kapujába vágta a labdát (1-2)!

A gól totálisan megzavarta a kék-fehéreket, alig tudták megtartani a labdát – a Hali taktikusan focizott, lassította a játékot. Cserékkel frissítették csapataikat a vezetőedzők bő egy óra elteltével, érkezett a mieinknél Ene és Horváth Rajmund.

A 72. percben egy veszélyes vasi kontra végén Kelemen került helyzetbe, de Karacs belevetődött a lövésbe. A támadás után ismét kettőt változtatott Alekszandar Jovics: lehetőséget kapott Pintér, az egykori szövetségi kapitány fia is, aki most debütált tétmeccsen a zöld-fehéreknél.

A színvonal esett, a csákváriak nem tudtak mit kezdeni Jogodicsék stabil védekezésével. Sok mindent elmond az ütközetről, hogy az utolsó negyed órára fordulva a mieink 12-szer, a hazaiak mindössze 4-szer próbálkoztak kapura lövéssel.

A 81. percben Karacs durván rántotta le Pintért, amiért Sipos egyből piros lapot mutatott fel a csákvári védőnek.

A 85. percben eldőlt a továbbjutás: Horváth Rajmund két csel után jobbról, mintegy 14 méterről ballal kilőtte a jobb felső sarkot (1-3)! Szépségdíjas találat volt. A 91. percben Simut növelhette volna az előnyt, de Zelizi bravúrral védett.

A meccs hátralévő részében a zöld-fehérek magabiztosan fociztak, és összességében megérdemelten jutottak tovább a kupában.

Aqvital Csákvár – Szombathelyi Haladás  1-3  (1-1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, MOL Magyar Kupa, 3. forduló, 300 néző, vezette: Sipos.
Csákvár: Zelizi – Baracskai, Karacs, Babós, Papucsek (Gregor 70.) – Major (Juhász 63.), Szakály D., Gazdag, Tamás – Fejős (Mészáros 63.), Simon (Nagy Z. 70.). Vezetőedző: Tóth Balázs.
Szombathelyi Haladás: Pálfy – Nyíri, Csonka, Jagodics, Bosnjak – Zvekanov (Horváth R. 63.) – Simut, Csernik (Ene 63.), Rácz (Szakály A. 73.), Doktorics (Mohos 88.)– Kelemen (Pintér 73.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Góllövők: Tamás (16.), illetve Csernik (37.) Baracskai (öngól, 57.), Horváth R. (85.)
Kiállítva: Karacs (81.)