2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
A Teqballé és a szép megoldásoké volt a főszerep szombat délután a Tófürdőn

A második alkalommal megrendezett Teqball kupán ezúttal is rendkívül erős mezőny gyűlt össze, a játékosok pedig szebbnél szebb megmozdulásokkal szórakoztatták az érdeklődőket.

A Szombathelyi Szabadidősport Szövetség és a Szova Zrt. immáron második alkalommal rendezte meg szombaton a Városi Teqball kupát, melynek a Tófürdő adott otthont. A magyar fejlesztésű sportág, melynek a napokban alakult meg a hazai szövetsége, az Országos Teqball Szövetség, garancia volt arra, hogy az érdeklődők igazán látványos és szemet gyönyörködtető játékot, valamint brilliáns megoldásokat lássanak.

16 fős mezőny tagjai az eddigi eredmények alapján történő kiemelés után először egyenes kieséses rendszerben mérkőztek meg egymással, majd a legjobb nyolc között két darab négy fős csoportra osztották a versenyzőket és körmérkőzésekkel folytatódtak a küzdelmek. A mérkőzéseket ezúttal a szabályoktól eltérően 20 pontig játszották. Az A jelű csoportot a tavalyi győztes, Kovács Jenő nyerte Varga Máté előtt, míg a másik kvartett élén Sántha Szilárd végzett Németh Eriket megelőzve.

A színvonalas és rendkívül látványos esemény az elődöntőkkel folytatódott. Az első mérkőzést a döntőbe jutásért Kovács Jenő Németh Erikkel vívta, ahol bár Kovács végig magabiztosan vezetett, már 17-6 is volt az állás, 18:20 arányban azonban Németh Erik nyert, és ezzel ő lett az első finalista. A másik elődöntőben Sántha Szilárd 20:9-re győzött a tavalyi ezüstérmes Varga Máté ellen.

Az elődöntők után a bronzmérkőzés következett, amire két vesztesnek kellett felpörögni a korábban történtek után. Ez Varga Máténak sikerült jobban, ugyanis 20:11-re legyőzte Kovács Jenőt, így ő lett a torna bronzérmese. A nap zárásaként a döntő következett, ahol két rendkívül technikás, jó játékos csapott össze egymással egy nagyon magas színvonalú találkozón. A mérkőzést végül Németh Erik nyerte 20:10-re, és ő lett a II. Városi Teqball verseny bajnoka.

Varga Jenő, a verseny szervezője elmondta, nagyon örül, hogy ismét egy ilyen szórakoztató és látványos versenyt tudtak rendezni, amelyre méltán lehet Szombathely városa. A versenyigazgató azt is kiemelte, hogy a versenyzők roppant sportszerűen, egymást tisztelve játszottak az egész nap folyamán, amivel példát mutattak a jövő generációjának, és a  "Sportra fel, Szombathely" jelmondat teljes mértékben passzolt ehhez a délutánhoz.