2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
A második félidőben őrölte fel a Haladás Viktóriát a címvédő FTC

A találkozó félidejében még 0-0 állt az eredményjelzőn, ám a fővárosiak végül 6-0-s győzelemmel tartották otthon a bajnoki pontokat.

SIMPLE NŐI LIGA 18. FORDULÓ

FTC-TELEKOM - HALADÁS VIKTÓRIA 6-0 (0-0)

FTC: Kostic – Gődér, Diószegi (Stanovic, 46.), Fenyvesi, Hubbard, Ott (Bozsik, 68.), Papp (Nagy V., 60.), Edwards, Kovács E., Kubassová (Czellér, 58,), Csányi.

Edző: ifj. Albert Flórián

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Németh A, Balogh, Pintér, Csáki – Kránicz (Németh M., 59.), Kis (Nagy D., 46.), Urbán (Vesztergom, 69.), Kovács V., – Vladulescu (Feketevízi, 69.), Szil (Csizmadia, 66.)

Edző: Markó Edina

Gólszerzők: Csányi 2 (52, 73. – utóbbit 11-esből), Edwards (56.), Stanovic (81.), Fenyvesi (90)., Nagy V. (92.).

Kőkemény ütközet várt a Haladás Viktóriára a Simple Női Liga 18. játéknapján. A vasiak a szezonban még veretlen, listavezető Ferencváros otthonába látogattak.

Az első félidőben ugyan az FTC irányította a játékot, de a szombathekyiek stabilan védekeztek, jól állták a sarat, sokszor kiesegítették egymást a játékosok - írja a klub beszámolója. A hazaiak bár helyzetekig eljutottak, de ezeket ki is hagyták, míg a vendégek főként kontrákra próbáltak építeni. A szünet után Csányi, majd négy perc múlva Edwards is betalált (2-0). A szombathelyiek nem adták fel, ám Csányi újabb, ezúttal tizenegyesből szerzett találata végképp eldöntötte a meccset. A hátralévő időben még nagyobb fölénybe került a fővárosi együttes és az utolsó 10-12 percben újabb három gólt szerzett, így 6-0-s eredménnyel zárult az összecsapás.

A szombathelyiek legközelebb április 17-én, szerdán 16 órakor lépnek pályára, méghozzá a 15. játéknapról pótolt Szeged elleni, hazai találkozón.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.